newstabletyWiadomość główna

Lenovo nie obawia się konkurencji Microsoftu

Wielu producentów sprzętu (a szczególnie ACER) otwarcie krytykuje Microsoft za chęć wprowadzenia na rynek tabletu Surface. Z tego, wydawałoby się, jednolitego grona krytykantów wyłamał się ostatnio szef Lenovo, który stwierdził, że jego firma nie dostrzega w gigancie z Redmond żadnego zagrożenia. Ciekawe, prawda?

CEO Lenovo, Yang Yuanqinq, wydaje się być całkiem pewnym tego, że jego produkty bez problemu poradzą sobie z konkurencją w każdej postaci (a w tym oczywiście także z tabletem Surface). Oświadczył on, że choć pomysł Microsoftu nie bardzo mu się podoba, gigant z Redmond stanie się teraz po prostu jednym z wielu konkurentów jego firmy. I tyle. Wyraził też przy tym przekonanie, że nowy sprzęt Lenovo będzie na tyle lepszy jakościowo od tworów wszystkich pozostałych producentów (wliczając w to oczywiście Microsoft), że nie ma się on absolutnie czego obawiać. Zobaczymy.

Słowa Yuanqinqa niespecjalnie współgrają z oficjalnym stanowiskiem dyrektora generalnego Acera, który nie tak dawno w ten sposób skomentował tabletowe przymiarki giganta z Redmond:

Mówiliśmy Microsoftowi, że powinien to przemyśleć. Zastanowić się dwa razy. Ruch ten wpłynie negatywnie na cały ekosystem i spotka się z negatywną reakcją ze strony innych producentów. To nie jest coś w czym jesteście dobrzy, więc – prosimy – przemyślcie to raz jeszcze.

Przemyśleli czy nie – Surface (ku rozpaczy Acera) niebawem zadebiutuje na rodzimym rynku. Jak myślicie – wypowiedź szefa Lenovo to czysta buta, czy też raczej zapowiedź premiery naprawdę solidnego sprzętu ze stajni jego firmy?

[CNET]

podobne treści