newssmartfony

Lenovo: Motorola wkrótce znów będzie przynosić zyski

Dobry humor nie opuszcza władz chińskiego Lenovo. Pomimo wielu sceptycznych komentarzy i prognoz, szefowie Azjatyckiej firmy pozostają optymistami i wierzą, że Motorola już wkrótce stanie się jednym z motorów napędowych spółki.

Tak przynajmniej wynika ze słów dyrektora generalnego Lenovo, Yang Yuanqinga, który podzielił się garścią przemyśleń na temat przyszłości marki w trakcie konferencji dotyczącej zakończonego kwartału finansowego firmy. Przekaz wydaje się aż nader jasny – Lenovo uważa, że w przeciwieństwie do Google jest w stanie sprawić, by Motorola ponownie stała się rentowna. Co więcej, wierzy, że może to uczynić w stosunkowo krótkim czasie:

W ciągu kilku kwartałów sprawimy, że Motorola ponownie zacznie przynosić zyski. (…) Chcemy ponownie uruchomić sprzedaż oraz promocję urządzeń sygnowanych tą marką w Chinach, a także ogółem na rynkach rozwijających się. (…) Rzecz jasna będziemy rywalizować w sektorze urządzeń premium, ale uważamy, że to jednak za mało i wejdziemy także na rynek tańszych smartfonów. (…) Pracę w Lenovo znajdzie 3,5 tysiąca byłych pracowników Motoroli.

Brzmi całkiem obiecująco. Czy buńczuczne zapowiedzi Lenovo znajdą jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości? Trudno powiedzieć. Pewnym wydaje się natomiast jedno – ktokolwiek zostanie nowym CEO Motoroli będzie miał do wykonania kupę roboty związanej z wygórowanymi oczekiwaniami Chińczyków. Sprostać im raczej nie będzie łatwo.

Źródło: Bloomberg via Android Central

podobne treści