biznestablety

Lenovo, Asus, Toshiba i Samsung wypuszczą tablety z Windowsem RT w tym roku

Poza tabletem Surface, który logo Microsoftu będzie miał na obudowie, niewiele wiadomo na temat innych tabletów z Windowsem RT, które pojawić mają się na jesieni tego roku. Są ku temu dobre powody.
Microsoft jest bardzo ostrożny podczas dobierania partnerów, którzy produkować będą pierwsze urządzenia z Windowsem RT. Jak donosi chiński Economic Times każdy z dostawców chipów ARM do urządzeń z Windowsem RT – Nvidia, Texas Instrument i Qualcomm – mógł wybrać tylko dwóch partnerów sprzętowych.

Nvidia wybrała Lenovo i Asusa, Texas Instruments – Toshibę, Qualcomm zdecydował się na współpracę z Samsungiem i HP. Po tym jak HP postanowiło wycofać się z produkcji tabletów z Windowsem RT, możliwe, że Qualcomm będzie współpracował z Dellem. Zasady licencjonowania systemu operacyjnego mają zostać zmienione przez Microsoft dopiero w styczniu przyszłego roku, można więc spodziewać się całej lawiny zapowiedzi tabletów z Windowsem RT na przyszłorocznych targach CES.

Pierwsza fala urządzeń pojawi się więc już na jesieni. Kolejna w połowie przyszłego roku. Pytanie tylko, czy opłaci się to producentom sprzętu, którzy de facto konkurować będą musieli z Microsoft Surface.

[Underview]

podobne treści