news

Lekarze uratowali rękę dziecka, przyszywając ją do nogi

9-letnia Ming Li straciła w lipcu lewą rękę, gdy w drodze do szkoły
wpadła pod traktor. Lekarze nie mogli próbować przyszyć kończyny,
ponieważ była zbyt bardzo poszarpana. Postanowili przyszyć rękę do prawej łydki, by podtrzymać krążenie.

Doktor Hou Jianxi, rzecznik szpitala w Zhengzhou (prowincja Henan), powiedział prasie, że po trzech miesiącach kończyna dziecka była już w na tyle zagojona, że można było ją przyszyć we właściwym miejscu. Operacja zakończyła się powodzeniem, dziewczynka zaczyna już ruszać nadgarstkiem.

#!#photo2#!#

Historia z „Zhoukou Evening Post” cytowana przez Orange wydaje się niesamowita, ale najwyraźniej jest całkowicie prawdziwa.

Lewa ręka dziewczynki wkrótce po operacji zyskała zdrowy, różowy kolor. Lekarze planują jeszcze dwie operacje, które zminimalizują blizny i poprawią funkcjonowanie ręki. Są zgodni, że dziewczynka ma szanse odzyskać pełną władzę w kończynie.

Mam nadzieję, że ci specjaliści zajmą się teraz chińskim Iron Manem. [Orange, Neatorama]

podobne treści

 • bhh

  To znana metoda, można o niej przeczytać w podręcznikach do chirurgi, łacznie z przykładami podobnych przypadków.

 • newwalk

  to normalny zabieg…

 • mietek

  Może i to normalny zabieg tylko jakoś nie słyszałem o tym, żeby w Polsce takie coś wykonywano. U nas bardziej się opłaca taką rękę wyrzucić niż bawić w przyszywanie.

 • Anonim

  W Polsce prawdopodobnie nie znają tej metody gdyż polska medycyna jest 43 lata za medycyną światową. Oto przykłady:

  – w wiadomościach kilka dni temu zachwalano właśnie sprowadzony do polski po raz pierwszy jeden egzemplarz rewolucyjnego przyrządu Gamma Knife który umożliwia leczenie raka mózgu bez nacięć hirurgicznych. Problem w tym, że w Szfecji znają go od 1967 roku i wcześniej do nas nie dotarł.

  – wizyty u polskich dentystów są drogie a na prześwietlenia często trzeba udać się do specjalnych punktów. Moja znajoma która zamieszkała niedawno w niemczech była prawdziwie zdumiona, kiedy poszła do państwowego dentysty a tam odrazu zrobiono jej rutynowe
  prześwietlenie całej szczęki, następnie pokazano na wielkim ponad metrowym monitorze wszelkie wady zębów i omówiono kilkanaście fuszerek jakie dokonali jej dentyści w polsce. Dodatkowo wprowadzono jej kamerę do ust i widziała na tym wielkim monitorze wszystkie poczynania dentysty, mogła się upewnić o super obsłudze. Rutynowo też zdjęto jej cały kamień nazębny. U nas za wszystko to trzeba słono płacić i można marzyć o takiej państwowej opiece medycznej, a i tak nie ma u nas tych kamer i prześwietleń.

  – na całym świecie coraz bardziej popularne są metody bezkrwawej hururgi. Można nawet dokonywać operacji na otwartym sercu u kilkumiesięcznych dzieci i osób po 80-tce bez przetaczania żadnej krwi. Przydaje się do tego urządzenie Selsejwer, które odsysa, oczyszcza i wprowadza do organizmu krew utraconą podczas zabiegu.
  Leczenie bezkrwawe jest tańsze, skuteczniejsze i lepsze dla zdrowia. Przechowywanie krwi do przeszczepów jest za to bardzo drogie. Krew uczula i jak każdy obcy organ po przeszczepie może być odrzucona przez organizm. Podczas gdy w wielu placówkach na świecie bezkrwawa hirurgia jest stosowana rutynowo dla wszystkich pacjentów, w polsce dalej emitowane są reklamy, że krew to lek, dar życia i inne takie bzdety, a najlepszą opiekę medyczną mają tylko ci co się uprą że chcą mieć bezkrwawe operacje – Świadkowie Jehowy, lekarze i rodziny lekarzy świadomi zagrożeń transfuzji.

 • wildenergy

  @xkselos: gamma knife został w 1967 w Szwecji wymyślony i tam były prowadzone badania nad pierwszym modelem. Drugi model został wykonany i jest używany od 1989 roku w USA. Dentystę odwiedzam tylko prywatnie ale moja ostatni wizyta w miejscowości Żory gdy narzekałem na ból zdrowego zęba skończyła się w małym pokoiku obok na prześwietleniu. Teść miał niedawno operację po której miał otwór w brzuchu o średnicy niecałego centymetra…. a mieszkam w miejscowości z 25tyś. mieszkańców więc chyba nie jest tak źle.

 • wildenergy

  W Polsce aby aby zwiększyć skuteczność leczenia przyszytej dłoni najczęściej zaszywa się ją w brzuchu pacjenta na jakiś czas…

 • mkrupinski

  Do xkselos:

  U mojej dentystki w Bielsku-Bialej:

  1) Kamien nazebny usuwa mi bez problemu,placony jest z NFZ.

  2) Zdjecia robi panoramiczne bez najmniejszego problemu i doplaty.

  3) Posiada kamere+monitor i mozna ogladac swoje zeby tak jak wspominales.

  4)Za leczenie zeba z kilkoma kanalami pobiera 200-300zl.

  Wydaje mi sie,ze jest to niedrogo. Wszysto sprawnie i bez problemu. Wydaje mi sie,ze to tylko kwestia wyboru dentysty.

 • setia_a

  a bogaci niemcy przyjezdzaja do polski sie leczyc, bo u nich jest za drogo :) wiec takich bajek nie opowiadajcie, sama mam kilku zagranicznych pacjentow,ktorzy twierdza ze u nas jest jak za darmo! (uwzgdledniajac oczywiscie skaling, zdjecia, kamere wewnatrzustna ;P )

 • masonixer

  Do mkrupinski: u którego dentysty w bielsku tak jest?

 • uniwersalnylogin

  w Polsce ta metoda jest od wielu lat stosowana z wielkim powodzeniem. Polska medycyna nie jest 43 kata za światem
  . Polscy kardiochirurdzy są pionierami w tętniakach aorty i inne kraje patrzą na nas z wielkim podziwem w wielu specjalnościach.

 • xkselos

  :)

  cieszy mnie, że jednak dentyści poza moją miejscowością (50000 mieszkańców) lepiej obsługują pacjentów.

  Mimo to wiele jeszcze polska medycyna musi zrobić by dogonić światową. Z tymi kardiochirurgami, faktycznie słyszałem że u nas są naprawdę dobrzy specjaliści.

  Są także i wpadki. Ostatnio w wiadomościach podawali, że w polskich bankach organów jest za dużo osocza a nie można go sprzedać bo w europie już go nie potrzebują. Teraz na prędko chcą z tego zrobić jakieś leki nim minie termin ważności.

  Nowe metody leczenia często są tańsze, lepsze dla pacjenta, lepsze dla lekarza. Mamy chore kasy, limity przyjęć… prawie wszystkie państwa mają problem z opieką zdwowotną.

  Ale tak zawsze było – chcesz porządną opiekę zdrowotną – płać,
  idź prywatnie.

 • Anonim

  Do mkrupinski: jak nazywa się przychodnia dentystyczna w której się leczysz?

 • Anonim

  Do mkrupinski: jak nazywa się przychodnia dentystyczna w której się leczysz?

 • Anonim

  Do mkrupinski: jak nazywa się przychodnia dentystyczna w której się leczysz?

 • Anonim

  Do mkrupinski: jak nazywa się przychodnia dentystyczna w której się leczysz?