film

Legendarny operator dołącza do ekipy pracującej nad sequelem Łowcy androidów

Roger Deakins, legendarny operator nominowany do aż dwunastu Oscarów, który w swoim dorobku ma takie hity, jak Skazani na Shawshank, Piękny umysł czy To nie jest kraj dla starych ludzi został oficjalnie członkiem ekipy, która w najbliższych latach skupi się na przywróceniu innej legendy do życia. Blade Runner 2 nie będzie jednak pierwszą okazją do współpracy pomiędzy Denisem Villeneuve a Deakinsem. Dwójka stworzyła wspólnie hitowy Labirynt oraz budzący wielkie emocje Sicario, dramat kryminalny z udziałem Emily BluntBenicio Del Toro i Jona Bernthala, którego pierwsze projekcje odbyły się niedawno na festiwalu w Cannes.

Na temat scenariusza nie wiadomo nic, poza tym, że dziać się będzie kilka dekad po wydarzeniach z oryginału, który opowiadał o Ricku Deckardzie, zabójcy androidów, zajmującym się tropieniem i eliminacją zbiegłych cyborgów, zwanych replikantami. Z pewnością mają na to wpływ upływające lata głównego bohatera, Harrisona Forda, który powróci w głównej roli, a jeszcze w tym roku pojawi się w kolejnej kultowej roli, Gwiezdnych Wojnach: Przebudzeniu mocy. Aktualnie popularny Han Solo udziela się w kinach w romansie Wiek Adaline u boku Blake Lively i Michiela Huismana.

Alcon Entertainment, studio znane z takich produkcji jak Transcendencja czy Księga ocalenia, nabyło prawa do Łowcy androidów w 2011 roku z nadzieją na stworzenie zarówno sequeli, jak i prequeli ikony kina science fiction. Producentami Blade runner 2 będą Bud YorkinAndrew A. Kosove oraz Broderick Johnson,  a producentami wykonawczymi Frank Giustra oraz Tim Gamble, prezesi Thunderbird Films. Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku.

podobne treści