newssprzęt

Leap Motion zawita na pokłady nowych urządzeń HP

No, to ci dopiero historia. Wygląda na to, że twórcy Leap Motion nie zamierzają ograniczać się do klasycznych metod sprzedaży swego rewolucyjnego czujnika. Zgodnie z doniesieniami portalu Gizmodo.com – producenci LP nawiązali właśnie współpracę z Hewlett-Packard, które zobowiązało się do umieszczenia czujnika w specyfikacji kilku najnowszych urządzeń ze swojej stajni.

Samo Leap Motion ma ukazać się na rynku już w maju tego roku i wszystko wskazuje na to, że nie dane będzie to kariera stricte solowa. Tak jak wspomniano wyżej – czujnik już wkrótce ma pojawić się w wyposażeniu przynajmniej kilku do nawet kilkunastu urządzeń HP, które zawitają na półki sklepowe jeszcze przed końcem tego roku. W ich systemach nie zabraknie oczywiście miejsca dla preinstalowanego sklepu Airspace (czyli sklepem z aplikacjami na Leap Motion).

Niestety – na razie nie wiadomo jakie konkretnie modele laptopów bądź komputerów typu All-in-one HP (bo to chyba właśnie ich dotyczy umowa między obydwiema firmami) rzeczywiście zostaną wyposażone w egzemplarz czujnika. Więcej na ten temat powinniśmy dowiedzieć się w ciągu kilku najbliższych tygodni (swoją drogą, ciekaw jestem komu to partnerstwo wyjdzie na lepsze – obstawiam LP).

Jeśli ktoś z was chce wejść w posiadanie Leap Motion już teraz, niekoniecznie w parze z urządzeniem HP, może dokonać wczesnego zamówienia na stronie leapmotion.com. Koszt zakupu urządzenia to w tej chwili około 80 dolarów.

 

Źródło: Gizmodo.com/Źródło zdjęcia: digitaltrends.com

podobne treści