smartfony

Wypuszczanie 8 telefonów jednego dnia nie robi wrażenia. To głupota

telefony z androidem

Przed Mobile World Congress, który odbędzie się  w Barcelonie w przyszłym tygodniu, ZTE ogłosiło, że pokaże na nim aż osiem nowych telefonów. Z przykrością ci to wykładam, ZTE, ale mniej może oznaczać więcej.

Jestem pewny, że będziemy podziwiać wielordzeniowe procesory, możliwości LTE, systemy operacyjne Android i WP7, różne warianty pamięci, mierne aparaty, o cholera, wszyscy stracili już uwagę czytając to zdanie.

Nie mam nic przeciwko nowym urządzeniom. Uwielbiam nowe urządzenia. Jednak trudno mi zrozumieć, jak firma może wierzyć, że wypuszczenie na rynek ośmiu telefonów może pomóc jej konkurować z liderami.

Nie chcę się odwoływać do tego przykładu, ale Apple pokazuje jeden telefon co roku, a jeśli chodzi o sprzedaż, radzi sobie nieprzyzwoicie dobrze. HTC zdało sobie sprawę z rozdętego portfolio i oznajmiło, że przestanieprodukować tak wiele modeli.

Oferowanie mniejszej liczby, za to lepszych, modeli jest wartością. W przeciwieństwie do zalewania rynku tuzinami propozycji z nadzieją, że jedna okaże się sukcesem. [Engadget]

podobne treści