wynalazki

Latający pojazd Larry’ego Page’a

Najfajniejszą rzeczą w byciu miliarderem jest to, że można spełniać swoje dziecięce marzenia. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść, obserwując poczynania Larry’ego Page’a, który zabrał się za tworzenie latającego pojazdu.

Współzałożyciel Google, a obecnie CEO Alphabet Inc., już jakiś czas temu wspominał o swoich planach stworzenia latającego samochodu. Na razie jeszcze się nie udało, ale to nie znaczy, że w wolnych chwilach Page nie finansuje prac nad pojazdem latającym. Robi to inwestując między innymi w firmę Kitty Hawk, która właśnie pochwaliła się owocem tej współpracy – elektrycznym pojazdem powietrznym.

Dzieło Kitty Hawk, nazwane Flyer, nie jest samochodem, nie jest też samolotem. Najbliżej mu do drona, z tą różnicą, że jest to dron załogowy, wyposażony dodatkowo w pływaki, ponieważ urządzenie przeznaczone jest do latania nad wodą.

Dzięki temu, jak również dzięki swojej wyjątkowo małej masie, Kitty Hawk Flyer zaklasyfikowany został według regulacji FAA Flyer do klasy Ultralight, nie wymaga więc licencji pilota do prowadzenia.

Kitty Hawk zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić wersję konsumencką na rynek, niestety nie wiadomo na razie ile urządzenie będzie kosztowało, ani nawet tego, czy pojawi się ono gdziekolwiek poza Stanami Zjednoczonymi.

Zdjęcie: Kitty Hawk

podobne treści