news

LastPass zarządza hasłami, w każdej przeglądarce, na dowolnym systemie

Któż nie chciałby mieć uniwersalnego systemu do zarządzania hasłami? Takiego, który zadziała z każdą przeglądarką i na każdym systemie operacyjnym? I który byłby do tego prosty, bezpieczny i odporny na naszą własną głupotę? A jednak! Taki system istnieje. I nazywa sie LastPass.

Jedyne, co przechowują serwery LastPass, to zaszyfrowane hasła i lista stron, na których są używane. Nie mają klucza do odszyfrowywania twoich haseł. Ty go masz. A szyfrowanie i odszyfrowywanie odbyła się w całości na twoim komputerze. Na nim także LastPass przechowuje kopie zapasowe wszystkich twoich danych. A jeśli LastPass nagle postanowiłby przejść na ciemną stronę mocy, albo do jego serwerów nastąpiłoby włamanie, prawdopodobnie potrzebna byłaby cała farma serwerów, żeby złamać klucz i odszyfrować twoje hasła.

Do tego LastPass dostarcza rozszerzenia do wszystkich najpopularniejszych przeglądarek i aplikacje do iPhone’a, Androida, BlackBerry, Windows Mobile, Symbian i Palm WebOS. A przy tym pozwala na dokonywanie zabezpieczonych notatek i tworzenie haseł jednorazowych na wypadek połączenia przez niezabezpieczone Wi-Fi.

Więcej informacji można znaleźć na stronach serwisu Lifehacker. [Rosa Golijan na podstawie Lifehacker]

podobne treści