gadżetywtf

LaserSaber: Wicked Lasers skonstruowało miecz świetlny (no prawie)

Wicked Lasers skonstruowało miecz świetlny – LaserSaber. Nie będzie on co prawda działał dokładnie tak jak w Star Wars (o przecinaniu przeciwników na pół można zapomnieć) ale ma wyglądać jak prawdziwa broń rycerza Jedi.

LaserSaber – nazwany w ten sposób by uniknąć pozwów ze strony Lucasfilm – jest właściwie specjalną nakładką na laser Spyder 3. Zbudowana jest z poliwęglanów oraz aluminium i ma długość około metra. Po nałożeniu na laser i uruchomieniu go, specjalny mechanizm (prawdopodobnie nakładka jest rodzajem komory wypełnionej ośrodkiem, w którym światło lasera rozchodzi się wolniej niż w powietrzu) spowoduje efekt powolnego włączania miecza świetlnego. Wygląda to piorunująco a złożone urządzenie ma nadawać się do walki.

Ponieważ lasery z serii Spyder 3 są tak potężne, LaserSaber widoczny będzie nawet w bezpośrednim świetle słonecznym a producent zaleca by nie bawić się tym mieczem świetlnym bez specjalnych okularów ochronnych.

Za nakładkę LaserSaber trzeba zapłacić prawie 100 dolarów i doliczyć do tego minimum 300 na najtańszy laser Spyder 3. Ale taka drobnostka nie odstraszy przecież prawdziwych fanów Star Wars.

[Laser Saber]

podobne treści