film

Larry David w Batman vs. Superman?

To nie koniec informacji wywołujących popłoch wśród fanów adaptacji DC Comics. Po tym, jak miał już w w tym filmie występować Justin Bieber jako Robin, teraz Ben Affleck chce, by u jego boku w Batman vs. Superman zagrał jego przyjaciel Larry David (scenarzysta i współtwórca serii Seinfeld, grał w takich filmach jak Głupi, Głupszy, Najgłupszy i Co nas kręci, co nas podnieca), jako Pan Mxyzptlk. Człowiek z bliskiego otoczenia obu aktorów mówił:

Panowie rozmawiali na ten temat podczas weekendu Emmy. Larry już wcześniej był kuszony ofertami zagrania w wysokobudżetowych produkcjach o superbohaterach, jednak Ben Affleck to ktoś, komu ufa, z którym lubi spędzać czasi może to być idealna sytuacja dla Larry’ego, by pojawić się w takim blockbusterze. Smaczku dodaje to, że mógłby on zagrać właśnie ten czarny charakter [Pan Mxyzptlk].

Pierwszy raz wymieniony został ten antybohater, jeśli chodzi o pojawienie się czarnego charakteru w produkcji bazującej na komiksach DC. Pan Mxyzptlk pochodzi z piątego wymiaru i nęka Supermana swoimi sztuczkami i kawałami. W komiksach jedyną opcją, by się go pozbyć to zmusić do wymówienia swojego imienia od tyłu (jakby niewystarczająco trudna była normalna wymowa?), co w końcu Superman czyni, a Pan Mxy zostaje wysłany do swojego wymiaru na co najmniej 90 dni.

Poza tą postacią, w rozmowach o filmie wymieniana jest również rola Lexa Luthora, do której przymierzani są Mark Strong (grał w Sherlocku Holmesie, Kick-Ass, nie mylić z Andym Garcią) i Bryan Cranston (Breaking Bad, Operacja Argo), jednak żadna z tych informacji nie została do tej pory potwierdzona. Ba, nie wiadomo nawet, czy Lex Luthor pojawi się w Batman vs. Superman.

Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 17 lipca 2015

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści