news

Lampa wyczuje nastroje całego świata

W jakim nastroju jest teraz świat? Lampa prawdę ci powie. To cudeńko zmieni kolory w zależności od tego, jakie humory dopisują użytkownikom Twittera. Co więcej, można zrobić coś takiego samemu dzięki Arduino.

Dzięki modułowi WiFly. Arduino jest w stanie połączyć się bezpośrednio z dowolną siecią bezprzewodową i stale monitorować Twittera w poszukiwaniu postów zabarwionych emocjonalnie. Zebrane posty przepuszcza przez matematyczny algorytm, dostosowując barwę światła do nastrojów, panujących wśród użytkowników Twittera.

I nie chodzi tylko o „szczęście” i „smutek”. Lampa może przybrać jeden z ośmiu kolorów: czerwony dla złości, żółty dla szczęścia, różowy dla miłości, biały dla strachu, zieleń dla zazdrości, pomarańczowy dla zaskoczenia i niebieski dla smutku. Jedynie w dniu odkrycia wielkiej dziury w Twitterze wszystkie lampy zgasły z przerażenia.

Jeśli też chciałbyś naprawdę poczuć Twittera, możesz znaleźć instrukcję jej składania na stronie Instructables. [Kyle VanHemert/giz, Instructables]

podobne treści