aplikacjemobile

Lampa, która zamieni kilka urządzeń mobilnych w jeden wyświetlacz

Noszenie ze sobą kilku urządzeń mobilnych nie jest dziś już niczym niezwykłym. Ale pomimo tego nie można powiedzieć, byśmy w pełni wykorzystywali możliwości kilku ekranów. Badacze z kilku europejskich uniwersytetów postanowili jednak stworzyć oprogramowanie, które zamieni dowolną ilość dowolnych wyświetlaczy w jeden duży ekran.

Wszystko czego potrzeba do tej transformacji, to odpowiednia aplikacja sieciowa oraz stojak na kamerę wykrywającą odległość. W przypadku powyższej prezentacji technologii jest to kamera Creative Senz3D zamontowana na stojaku lampy. Dzięki temu, po zsynchronizowaniu dostępnych urządzeń mobilnych za pomocą aplikacji sieciowej, oprogramowanie może zlokalizować każdy z wyświetlaczy i przesłać na niego odpowiedni fragment obrazu. W rezultacie urządzenia tworzą jeden duży interaktywny wyświetlacz.

HuddleLamp, bo tak nazywa się ten system opracowany wspólnie przez badaczy z University of Konstanz oraz University College London, jest na razie jedynie eksperymentem, ale każdy może się z nim zapoznać samemu, ponieważ zarówno oprogramowanie, jak i plany przygotowania stanowiska, udostępnione zostały przez twórców w sieci.

podobne treści