designnews

„Lajkowanie” zatacza coraz szersze kręgi, sięgnęło galerii sztuki

Niemiecki artysta Mario Klingemann wyróżnia się wśród innych twórców sztuki tym, że naprawdę wie, jak iść z duchem czasu. Zrozumiał odwiedzających wystawy, którzy zmagają się teraz z nieznośną frustracją związaną z brakiem możliwości „lajkowania” w realu. Nigdy więcej!

Pudełko „Like This” będzie można obejrzeć i „polubić” na Festiwalu Sztuki Miejskiej i Medialnej Ultra Social w Monachium w dniach 27-30 października. W środku eksponatu znajduje się mikrokontroler Arduino liczący naciśnięcia w przycisk „Lubię to!” i podający aktualny wynik. Klingemann wyjaśnia:

Urządzenie nie jest połączone z Facebookiem, ponieważ zwiedzający wystawę nie mogliby „lubić” eksponatu bez logowania się do swojego konta. Pożyczyłem tylko wygląd guzika „lubienia”, ponieważ stał się on ikoną kultury sam w sobie i wszyscy będą od razu wiedzieli, jak z niego korzystać. Chodziło o stworzenie dzieła sztuki, w które wbudowano możliwość wyrażenia, jak się nam podoba.

Jeśli już wybieracie się we wspomnianym czasie do Monachium, żal byłby nie skorzystać z możliwości, by dzieło Klingemanna polubić. [Flickr, Laughing Squid]

podobne treści