newswtf

Lady Gaga zagra w kosmosie

W kosmosie jest już co prawda dużo gwiazd, ale za dwa lata pojawi się nowa. Nie będzie tam jednak długo – zabłyśnie jedynie na kilka minut. Gwiazda ta nazywa się Lady Gaga.

Spaceport America to prywatny port kosmiczny zbudowany przez Virgin Galactic w stanie Nowy Meksyk. Ponieważ firma Richarda Bransona zamierza zarabiać na wysyłaniu ludzi w kosmos, najpierw musi przekonać do tego pomysłu sporą ilość potencjalnych klientów. A nic nie wpływa tak pozytywnie na wizerunek, jak własny festiwal muzyczny.

I rzeczywiście, na terenie Spaceport America odbędzie się w 2015 trzydniowy festiwal muzyczny o nazwie Zero G Colony. Choć sam festiwal nie ma jeszcze nawet prawdziwej strony internetowej, już wiadomo, że będzie to wydarzenie niezwykłe a na jego zakończenie Lady Gaga ma polecieć w kosmos na pokładzie statku Virgin Galactic i właśnie tam zaśpiewać finałowy utwór.

Według źródeł Weekly US, w ramach przygotowań do tego koncertu, Lady Gaga będzie musiała między innymi przejść specjalny trening emisji głosu, który przygotować ma ją do śpiewania w stanie nieważkości. A gdyby przypadkiem coś poszło nie tak, kupiła nawet „szaloną polisę na życie”. Ale sam lot przebiegnie raczej bez problemów. Koncert odbędzie się bowiem na początku 2015 roku, czyli prawie pół roku po pierwszym planowanym komercyjnym locie SpaceShipTwo.

Choć występ na pewno będzie niezwykły, Lady Gaga nie będzie pierwszą osobą, która nagra piosenkę w kosmosie. W tej dziedzinie palmę pierwszeństwa dzierży dumnie kanadyjski astronauta Chris Hadfield, który prawie rok temu nagrał na pokładzie ISS piosenkę Jewel in the night.

Zdjęcie: Flickr/ama_li

podobne treści