news

Łączność 3G w PSP2?

Czego by nie mówić o Sony, to trzeba im przyznać, że znają się na robieniu elektroniki, w tym również kultowych już konsol. Ich nadchodzące dużymi krokami najnowsze dzieło ma być nie tylko tak mocne jak PlayStation 3, ale też posiadać ekran OLED i łączność 3G.

Japoński portal Nikkei wspomina o możliwości zainstalowania przez Sony wyświetlacza OLED w PlayStation Portable 2. Kto zna język japoński dowie się z ich strony internetowej również, że możliwe jest umieszczenie łączności 3G w przenośnej konsoli Sony. Czy będziemy mogli wykonywać połączenia telefoniczne dzięki temu? Wydaje się to mało logiczne – bliźniacza firma Sony Ericsson z pewnością nie ucieszyła by się z tak mocnego konkurenta dla ich PlayStation Phone’a.

Ile będzie kosztować PlayStation Portable 2 – tego jeszcze nie wiemy. Sony z miejsca wygra walkę z Nintendo, jeśli jego przenośna konsola nie będzie droższa od 3DS, które w Europie kosztować ma 250 euro (co ciekawe, w Stanach też 250, ale dolarów). Pierwsza oficjalna zapowiedź PSP2 ma mieć miejsce 27 stycznia, czyli już w czwartek. Czekamy! [Nikkei, Engadget]

podobne treści

  • tomasz.szkudlarek

    Jak już ktoś zauważył artykuł w oryginale dotyczy PS Phone, nie PSP2