film

Kultowy serial doczeka się filmowej adaptacji

Pamiętacie jeszcze oryginalny Battlestar Galactica? Universal Studios planuje bowiem stworzyć film, który ma być całkowicie nowym wyobrażeniem twórców i wariacją serialu, który powstał w 1978 roku i od razu podbił serca fanów sci-fi.

Scenariusz filmu stworzy Jack Paglen, aktualnie pracujący nad sequelem Prometeusza, którego produkcja ma rozpocząć się tej jesieni. Producentem będzie twórca oryginalnej serii Battlestar Galactica, Glen Larson, w którego dorobku znajduje się również serial Nieustraszony.

Galactica przyniosła dwie serie telewizyjne. Pierwsza emitowana była w latach 1978-1979 i występowali w niej Lorne Greene oraz Richard Hatch. Skupiała się na długoletniej wojnie ludzkości z Cylonami, rasą cybernetycznych obcych. Drugi serial powstał w 2003 roku jako miniseria na Sci Fi Channel i gwiazdy, Edward James Olmos oraz Mary McDonnell zagościły w nim na cztery sezony.

W 2009 roku pojawiły się pierwsze doniesienia na temat tego, że mógłby powstać film na bazie Battlestar Galactica i łączony z tą produkcją był nie kto inny, jak reżyser nadchodzącego X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Bryan Singer. Czy teraz, kiedy studio Universal poinformowało o tym, iż taki film faktycznie powstanie, podejmie się tego zadania?

Logo Battlestar Galactica: Wikipedia

podobne treści