news

Których funkcji iPhone OS 4 nie dostanie iPhone 3G?

To już pewne – pierwszy iPhone, w przeciwieństwie do wersji 3G, nic nie zyska na wypuszczeniu najnowszego systemu operacyjnego firmy Apple.

Oto dwie najważniejsze funkcje, których będzie brakować w nowym iPhone OS 4.0 na starszych modelach iPhone 3G.

Brak wielozadaniowości

Nie odkryję Ameryki jeśli napiszę, że już iPhone 3.0 nie pracował najlepiej na sprzęcie iPhone’a 3G. Mając połowę RAMu dostępnego w modelu 3GS, iPhone 3G zwyczajnie nie ma prawa poradzić sobie z utrzymaniem kilku działających aplikacji w tle, nawet tych najprostszych (jak Pandora).

Prawdę mówiąc, to zamiast nowej wielozadaniowości w iPhone 3G wolałbym, aby kod nowego systemu pozwalał, dla przykładu, na dużo szybsze wyświetlanie zawartości skrzynki z SMSami.

Brak tapet

Pod tym względem iPhone 3.0 jest podobny do Windows 7 Starter. Może wydaje się to być śmieszne, ale niestety jest prawdziwe. Każdy chciałby móc choć trochę spersonalizować swój gadżet, sprawić żeby odzwierciedlał część mnie, nawet poprzez zwykłą tapetę ze zdjęciem kota swojej dziewczyny. Niestety – w najnowszej wersji systemu operacyjnego dla iPhone’a nie dostaniemy możliwości zmieniania tła ekranu na taki, jaki chcemy.

Poza tymi dwoma funkcjami nie zauważyliśmy żadnych innych (dużych) braków w iPhone OS 4.0 na iPhone 3G. Dajcie nam znać, jeśli coś pominęliśmy. [matt buchanan/giz]

podobne treści

  • Pan Obeus

    Dobrze, że umowa mi się kończy trochę po premierze „4g” :)

  • Anonim

    co za głupotye?? procesor ponad 400mhz (a w zasadzie to ponad 600) nie poradzi sobie z wielozadaniowością?? jakoś mój stary htc wizard z procesorem 200mhz sobie z tym radził…. nie wspominając o komputerach z przed kilku(nastu) lat….. aż sam nie wierzę co Jobs potrafi wmówić ludziom…….

  • robotboy111

    patison: Stare kompy takie jak Macintosh Performa 450 (spacyfikacja na stronach Apple – rok produkcji 1993), nie obsługuje wielozadaniowosci. To znaczy obsługuje, ale nie prawdziwa. Udaje ja tylko, czyli procesor nie wykonuje kilku zadń na raz, a na przemian ;) Dla zwykłego usera żadna róznica.