designvideoWiadomość główna

Która generacja iPadów będzie miała taki ekran?

Nieprędko doczekamy się iPada wykonanego niemal w całości z jednego materiału, lecz pewne jest, że gdy już się tak stanie, wtedy szkoda będzie ochraniać go przy pomocy etui.

Żadne inne gadżety elektroniczne nie doczekały się takiej ilości „koncepcyjnych” przeróbek, co mobilne urządzenia firmy Apple. Przed każdą premierą iPhona możemy przekonać się, jak różnej maści graficy widzą nowy smartfon z logo nadgryzionego jabłka, lub chociażby wygląd interfejsu najnowszej wersji systemu iOS. Tym razem jest nieco inaczej.

Ricardo Afonso opublikował na YouTubie filmik, na którym zobaczymy iPada, który nieprędko (jeśli w ogóle) pojawi się w sklepach. Dlaczego? Grafik tworzący między innymi w 3D przedstawił własną wizję tabletu wykonanego praktycznie wyłącznie ze szkła. Jak sam twierdzi, to dzięki niemu większy brat iPhone’a „idealnie wpasuje się w otaczającego go środowisko”.

Ciekawe, co na temat szklanego iPada powiedziałby Sir Jony Ive:

 

Już widzę iPada piętnastej generacji (nie ma co liczyć na niego wcześniej), który przez nieuwagę ląduje na ziemi i roztrzaskuje się w drobny mak… Może Afonso, zamiast szklanego, powinien zastanowić się nad ekranem typu OLED?

Póki co możemy pomarzyć co najwyżej o nowej, przypominającej tę z iPhone’a 5, aluminiowej obudowie.

podobne treści