news

Kto pije najwięcej piwa bezalkoholowego?

Wydawałoby się, że rynek piwa bez procentów jest niewielki, ponieważ grono odbiorców tego trunku ogranicza się do alkoholików, którzy sami się oszukują i osób zbyt pijanych, by zauważyć, że nie kupili zwykłego piwa. Tymczasem okazuje się, że to rosnący rynek, i to w Zachodniej Europie.

Najwięcej piwa bezalkoholowego pochłaniają Hiszpanie, choć kraj kojarzy nam się raczej z dobrymi winami i drinkami pitymi na plaży. Jak podaje WSJ powołujący się na Euromonitor International, podczas gdy całkowita ilość sprzedawanego na Zachodzie Europy piwa spadła w ciągu ostatnich pięciu lat o 7 procent, to sprzedaż piwa bezalkoholowego wzrosła o 37 procent do 520,5 milionów litrów rocznie.

Od 2008 roku Heineken wprowadził w różnych europejskich krajach 10 bezalkoholowych marek. Duński Carlsberg A/S wprowadza podobne produkty w krajach skandynawskich. Firmy dostrzegły, że to jeden z nielicznych sektorów rynku, który ma potencjał wzrostu.

Macie jakieś teorie, dlaczego rośnie liczba chętnych na udawane piwo? Czyżby to kryzys gospodarczy wpłynął na otrzeźwienie? [Gawker, WSJ, zdjęcie: acornchief/ Flickr]

podobne treści

  • t555

    Ilustracja tematu: pierwsza klasa!