film

Kto kogo zagra w adaptacji Warcrafta?

Legendary Pictures, za pośrednictwem Duncana Jonesa przedstawiło podczas sobotniego panelu na poświęconym produkcjom Blizzard Entertainment BlizzConie, konferencji jednej z największych firm tworzących gry komputerowe, jakie role zagrają aktorzy nadchodzącego w 2016 roku filmu Warcraft. Do tej pory wiadomo było tylko, kto pojawi się w filmowej adaptacji jednego z najbardziej kasowych uniwersów. Nie obyło się także bez przedstawienia plakatów dwóch stron konfliktu, Hordy i Przymierza.

Największą gwiazdą produkcji bez wątpienia jest Dominic Cooper. Aktorowi, którego niedawno widzowie mogli oglądać w Need for Speed, przypadła rola króla Llane Wrynna, lidera Stormwind, stolicy Przymierza. Rola ukochanej Wrynna, Lady Tarii trafiła do Ruth Neggi. Aktorkę można oglądać w serialu Agenci S.H.I.E.L.D, a w zeszłym roku zagrała u boku Brada Pitta w  post-apokaliptycznym World War ZRobert Kazinsky zagra potężnego orka Orgrima, prawą rękę Durotana. Zyskał sobie umiarkowaną popularność serialem Czysta krew, a ostatnio okazję oglądać tego aktora w filmie przyszło widzom w Pacific RimToby Kebbell to laureat nagrody BIFA za rolę w Control, a poza tym widzowie znać go mogą z filmów takich jak Rock’N’Rolla czy Gniew tytanów. W Warcraft wcieli się w Durotana, lidera Hordy. Ben Foster zagra Medivha, znanego jako „strażnik Azeroth” i najpotężniejszy mag na świecie. Aktor najbardziej znany jest widzom za role w dramacie wojennym W imieniu armii oraz remake’u 15:10 do Yumy, gdzie grał obok Russella Crowe’a i Christiana Bale’a. Rola Anduina Lothara, przywódcy Przymierza, przypadła Travisowi Fimmelowi, który przygodę z kinem zaczął stosunkowo niedawno, bo w 2003 roku serialem Tarzan na Manhattanie, a teraz jest jedną z gwiazd Wikingów. Rola Garony, rozdartej pomiędzy stronami konfliktu postaci, która musi zdecydować, po której z nich się opowiada, przypadła Pauli Patton – najlepiej kojarzyć się będzie widzom z produkcją sprzed dwóch lat, Mission: Impossible – Ghost Protocol lub Deja Vu, gdzie grała u boku Denzela Washingtona. W produkcji pojawi się także Khadgar, utalentowany, młody mag, którego zagra Ben Schnetzer.  Najlepiej kojarzony może być ze swojej roli w Złodziejce książek oraz gościnnych występów w serialu Happy Town. Nie zabraknie również legendarnego wojownika, orka Blackhand, którego na ekran przeniesie Clancy Brown. Amerykanin ostatnio pojawił się gościnnie w serialu The Flash, a wcześniej występował w takich produkcjach jak Skazani na Shawshank czy Żołnierze kosmosuDaniel Wu, który znany może być widzom z ubiegłorocznego Europa Report, zagra Gul’Dana, pierwszego czarnoksiężnika i założyciela Hordy.

Reżyserem filmu jest Duncan Jones (Kod Nieśmiertelności, Moon), a scenariuszem zajmują się Charles Leavitt (K-Pax, Krwawy Diament) i Chris Metzen (pisał historie Diablo, Diablo 3 oraz obu części StarCraft). Dodatkowo wiadomo też, że film będzie się skupiał na historii z oryginalnych strategii czasu rzeczywistego o tym samym tytule, czyli na konflikcie pomiędzy Durotanem a Anduinem Lotharem, bohaterami odpowiednio orczej i ludzkiej rasy. Datą światowej premiery jednego z najbardziej oczekiwanych filmów związanych z tematyką gier komputerowych będzie piątek, 11 marca 2016 roku.

Fani mogą, za pośrednictwem przygotowanych z tej okazji stron internetowych, „opowiedzieć się” po jednej ze stron konfliktu – Przymierza lub Hordy – zapisując się tym samym do newslettera produkcji.

podobne treści