newssmartfonysprzęt

KT: Samsung dostarczy pamięć dla smartfonów Apple i LG


Drobne patentowe niesnaski i konkurencja na rynku to wciąż za mało, by stawiać krzyżyk na wspólnych interesach. Z takiego założenia zdają się wychodzić włodarze Samsunga, którzy wyrazili ponoć zgodę na dostarczenie chipów DRAM dla kolejnych generacji smartfonów Apple i LG.

Taką informację przekazały wczoraj źródła popularnego dziennika Korea Times, który doniósł, że przedstawiciele giganta zobligowali się do zaopatrzenia tych firm w swe 20-nanometrowe chipy LPDDR 4. Według relacji portalu, pamięć ta – stanowiąca prawdziwą chlubę inżynierów Samsunga – trafią na pokład każdego egzemplarza słuchawki LG G4 oraz przynajmniej połowy iPhone’ów 6S. Jak na nowoczesne kości przystało, pamięć ta podobno większą wydajność przy niższym zużyciu prądu w stosunku do swych współczesnych odpowiedniczek. Podpisana umowa ma obowiązywać przynajmniej przez rok.

Tak o całej sprawie pisze w swoim artykulu sam dziennik:

Porozumienie zostało podpisane kilka miesięcy po tym, jak Samsung, największy producent chipów tego typu na świecie, rozpoczął produkcję 8-gigabitowej pamięci nowej generacji LPDDR4 (low power double data rate) DRAM, opartej na 20-nanometrowym procesie technologicznym. Chipy te, wykorzystywane w wielu popularnych gadżetach, pozwolą na dokonanie wydajnościowego przeskoku w kolejnych smartfonów kategorii premium.

Co nieszczególnie zaskakujące, chipy trafią też na pokład nowych produktów Samsunga. Według Korea Times, znajdą się one w wyposażeniu kolejnego flagowca tej firmy, smartfona Samsung Galaxy S6, który pojedzie z nią na targi Mobile World Congress do stolicy Katalonii. Wówczas też powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej o faktycznym działaniu kości w zestawieniu z chipami innych producentów. Biorąc pod uwagę domniemany popyt, wydaje się, że mogą być najgorętszą ofertą na rynku.

A skoro już o smartfonach i ich specyfikacjach mowa, japoński serwis Nikkan poinformował, że Apple zamierza zbudować fabrykę ekranów OLED dla nowego iPhone’a 6S. Więcej możecie przeczytać w osobnym wpisie.

Źródło: Android Central

podobne treści