gry

KSP: Dodatek opracowany we współracy z NASA pozwala graczom przechwycić asteroidę już dziś

Podczas tegorocznej konferencji SXSW deweloperzy Kerbal Space Program ogłosili, że we współpracy z NASA przygotują dodatek do swojej gry, w którym sympatyczne Kerbale będą mogły przeprowadzić planowaną przez amerykańską agencję kosmiczną misję przechwycenia asteroidy. Trudno było spodziewać się wtedy, że dodatek ten będzie gotowy w niecały miesiąc.

Od wczoraj entuzjaści Kerbal Space Program mogą pobrać dodatek o nazwie Asteroid Redirect Mission, w którym udostępnione zostały elementy, dzięki którym gracze mogą chwytać asteroidy i przetransportować je na orbity, które nie będą stwarzały zagrożenia dla tamtejszego ekwiwalentu Ziemi. Dodatek daje dostęp do elementów wymodelowanych na podstawie projektowanego przez NASA systemu Space Launch System, podzespołów, które teoretycznie mogłyby posłużyć do przechwytywania asteroid, oraz do takiej ilości kosmicznych skał, która powinna zaspokoić nawet najbardziej apokaliptyczne fantazje graczy.

Co prawda sam Kerbal Space Program jest daleki od bycia dokładną symulacją programu kosmicznego, ale jest wystarczająco realistyczny, by poczuć emocje, które towarzyszyć muszą pracownikom prawdziwego centrum kontroli lotów kosmicznych.

podobne treści