gadżety

Kserokopiarka z nieoczekiwanym dodatkiem

Wiele urządzeń ma „coś ekstra”, na przykład zapaleni gracze mogą sięgnąć po myszkę komputerową z wiatraczkiem. Niektóre dodatki spodobały się tak bardzo, że stały się standardem, na przykład aparaty fotograficzne w telefonach komórkowych. A o co można wzbogacić biurowe ksero?

Nowe kopiarki marki Sharp mają wbudowany jonowy oczyszczacz powietrza z technologią Plasmacluster. Dodatek ma sprawiać, że powietrze w miejscu pracy będzie zawierać mniej zanieczyszczeń, a w szczególności bakterii i grzybów szkodliwych dla zdrowia. Jak wiemy, na ciepłym sprzęcie biurowym czują się znakomicie i choroba przywleczona do biura przed jedną osobę następnego dnia jest już chorobą nas wszystkich.

Technologia Plasmacluster jest wykorzystywana w lodówkach, odkurzaczach i pralkach japońskiej marki. Oczyszczacz znalazł się w kopiarce, ponieważ zdaniem pracowników Sharpa byłoby szkoda nie skorzystać ze świetnej metody zabijania mikrobów w pobliżu urządzeń elektronicznych w biurze:

Właśnie w miejscu pracy spędzamy większą część dnia, więc chcemy poświęcić nasze starania poprawie jakości powietrza, jakim oddycha się w biurze.

Niektórzy powiedzą, że to jednak przesada, ja uważam, że pomysł jest znakomity. Oto kolejny powód, by przystanąć przy ksero na miłą pogawędkę – z korzyścią dla biurowego życia towarzyskiego oraz dla zdrowia. [RocketNews24]

podobne treści