designgadżety

Krzesło blokujące drzwi skuteczniej niż w filmach

Każdy, kto próbował, wie, że metoda blokowania drzwi krzesłem sprawdza się tylko na wielkim ekranie. Chyba że dysponujemy specjalnym krzesłem przeznaczonym właśnie do blokowania drzwi.

Dzieło kalifornijskiego designera Daniela Ballou nazywa się Who’s There Chair (Krzesełko „Kto tam?”). Mebel z drewna klonowego może służyć jako miejsce do spoczynku, ale jego głównym przeznaczeniem jest właśnie zabezpieczanie się przed nieproszonymi gośćmi.

Wątpię, że powstrzyma spragnionych zwrotu długu wysłanników mafii ze wschodu, ale trzeba przyznać, że krzesło specjalnego zastosowania obmyślono w każdym szczególe. Tył został wykonany ze stalowych prętów, więc stanowi mocną przeciwwagę, zaś mocowania na zawiasach służące do przykręcenia krzesła do podłogi ułatwiają stabilizację „skobla”. Nie brak nawet pasującego do gałki drzwi wyżłobienia w oparciu, a wysokość krzesła pasuje idealnie do standardowej wysokości zamka.

Zainteresowani kupnem będą rozczarowani. Na razie Who’s There Chair to raczej projekt niż produkt na sprzedaż. [Daniel Ballou, bookofjoe]

podobne treści