design

Krzesła przyszłości wykonane z „płynnego drewna”

Krzesła, które łatwo składać jedno na drugie, by między imprezami nie zajmowały miejsca, zazwyczaj należą do tych najbrzydszych mebli. Postanowiła to zmienić włoska marka Calligaris, projektując nowy model Skin.

Siedziska Skin są tak estetyczne, że nawet trudno się domyślić, że pasują jedno na drugie, z czego ucieszą się właściciele eleganckich restauracji.

Najciekawsza jest jednak technologia wykonania krzeseł, które powstają z materiału nazwanego Liquid Wood. Stanowi on mieszaninę polimerów oraz drewnianych wiórów, więc meble w całości nadają się do obróbki wtórnej. Co więcej, Płynne Drewno może zostać wykorzystane do taniej produkcji masowej, ponieważ mieszaninę wstrzykuje się do formy. Materiał ma też wiele zalet w użytkowaniu: krzesła mają zalety mebli drewnianych, ale dzięki domieszce materiałów sztucznych, są bardziej trwałe i elastyczne.

Calligaris zapowiada, że zaprezentowane na mediolańskim Tygodniu Designu Skin to zaledwie początek kolekcji wykonanej z Liquid Wood. [Calligaris, Gizmag]

podobne treści