news

Kryjówka Osamy już na Mapach Google

Przywódca Al Kaidy został zabity w pakistańskim Abbottabadzie (50 kilometrów na północ od Islamabadu) przez amerykańskie
służby specjalne. Wiadomość podał prezydent Barack Obama w niedzielę o 23.30 amerykańskiego czasu.
Badania DNA potwierdziły tożsamość Osamy Bin Ladena, który zginął prawie 10 lat po zamachach na World Trade Center z 11 września 2001 roku.

Miejsce, gdzie ukrywał się Osama, zostało już oznaczone na Mapach Google przez nieznaną osobę. Pakistańska kryjówka Bin Ladena znajdowała się niedaleko szpitala i kina oraz niecały kilometr od posterunku policyjnego Cantt. Prawdopodobnie to zamknięty posterunek, przeznaczony do rozbiórki.

Co ciekawe, Abbottabad nie jest małą wioską, tylko miastem w górach zamieszkanym przez ponad 100 tysięcy osób. Znajduje się tam też duża baza wojsk pakistańskich i centrum szkoleniowe armii. [The Atlantic]

podobne treści

  • Robert Winkler

    Ciekawe w jakim cudem udało im się potwierdzić badaniami DNA jego tożsamość, badania takie trwają kilka-kilkanaście dni a nie parę godzin.

  • porki215

    Dokładne badania trwają więcej czasu ale potwierdzenie kilku podstawowych linii zgodności DNA to szybki proces.

  • adb

    @Robert Winkler, To USA a nie Polska robili badania DNA ;] Do tego siły specjalne itp itd ;) Jakby USA mieli zrobić dochodzenie odrazu po katastrofie w Smoleńsku, o tym kto zawinił dowiedzielibysmy się na następny dzień.