news

Kręć w 3D!

Panasonic opracował pierwszą na świecie konsumencką kamerę 3D, HDC-SDT750, która umożliwia rejestrowanie trójwymiarowego obrazu 3D przez proste podłączenie wymiennego obiektywu 3D. 

Nowa kamera systemu 3MOS, w której wykorzystano zaawansowane technologie video firmy Panasonic, pozwala użytkownikom w prosty sposób kręcić własne filmy 3D, co do niedawna było możliwe wyłącznie dla profesjonalnych producentów filmowych. W połączeniu z telewizorem 3D oraz odtwarzaczem/nagrywarką Blu-ray Disc kamera SDT750 daje niespotykane do tej pory szanse! Może warto spróbować na kolejnych wakacjach?

Aby nakręcić trójwymiarowy film za pomocą SDT750 wystarczy podłączyć do niej obiektyw 3D. W naturalnym widzeniu ludzie postrzegają nieco inny obraz prawym i lewym okiem. Różnicę tę określa się mianem rozbieżności wzrokowej. Mózg wykorzystuje rozbieżność wzrokową do interpretowania zależności przestrzennych. Jest ona tworzona sztucznie w przypadku obrazu 3D, aby wywołać wrażenie głębi i wielowymiarowości obiektów. 

Kamera STD750 jest sprzedawana wraz ze specjalnym obiektywem 3D, który jednocześnie rejestruje obraz dla lewego i prawego oka z wykorzystaniem dwóch soczewek. Lewy i prawy obraz (oba o rozdzielczości 960 x 1080 pikseli) są rejestrowane metodą side-by-side (jeden obok drugiego na jednej klatce). Po podłączeniu obiektywu 3D do kamery SDT750 z systemem 3MOS oraz podłączeniu kamery do telewizora 3D obsługującego odtwarzanie metodą side-by-side, można oglądać żywe, kolorowe obrazy 3D we własnym domu.

Obiektyw Leica Dicomar w kamerze SDT750 jest wytwarzany przy użyciu instrumentów pomiarowych i systemów kontroli jakości certyfikowanych przez Leica Camera AG według firmowych standardów jakości. Nie tylko eliminuje on efekty ducha i flary, ale również minimalizuje zniekształcenia oraz spadek kontrastu i rozdzielczości na brzegach obiektywu. Przy jasności F1,5* i średnicy 46 mm zapewnia jaśniejszy obraz niż obiektywy stosowane w starszych modelach. Ponadto szerokokątne ustawienie 35 mm** sprawia, że sprawdza się idealnie w wielu różnych sytuacjach.

* F3,2 po podłączeniu obiektywu 3D.

** Odpowiednik ogniskowej w aparacie na film 35 mm (58 mm — odpowiednik ogniskowej w aparacie na film 35 mm — po podłączeniu obiektywu 3D).

podobne treści

 • KuglarzSnow

  czujecie te fikoły kręcone w 3 D !?:-)

 • lol

  nie prawda już była kamera sony 3D z dwoma wielkimi obiektywami bardzo droga !!!

 • stachurka

  lol ale z Ciebie kamera Sony była z linii kamer profesjonalnych, uwaga teraz będzie zagraniczne trudne słowo : konsumencka czyli dostępna dla zwykłego szarego kowalskiego za cenę pozwalającą kupić ją normalnie zarabiającemu klientowi*

  *-nie dotyczy zarobków krajów 4-go świata, Polska, Rosja, Ukraina itp.