internet

Krajowa Rada Komornicza uruchomi serwis z licytacjami komorniczymi

Wygląda na to, że już niebawem Allegro będzie miało nowego konkurenta. Choć będzie to konkurent specyficzny, ponieważ za jego powstaniem stoi Krajowa Rada Komornicza.

W ciągu najbliższego pół roku ma powstać serwis, który umożliwi licytacje przedmiotów przejętych w trakcie postępowań komorniczych. Na stronie Krajowej Rady Komorniczej można na razie zobaczyć, jak będzie wyglądał serwis z licytacjami zajętego mienia.

Od pozostałych portali aukcyjnych różnić się on będzie zasadniczo niewiele. W serwisie e-licytacje znajdą się więc aukcje podzielone na kategorie obejmujące najróżniejsze grupy przedmiotów, od drobnej biżuterii, przez samochody aż po nieruchomości. Portal zostanie wyposażony w wyszukiwarkę i odpowiednie filtry pomagające zawęzić kryteria wyszukiwania.

Wystawione w serwisie przedmioty będą miały oczywiście swój opis i zdjęcia, ale w serwisie podane będą także informacja o kancelarii komorniczej, która prowadziła postępowanie oraz informacje na temat tego, gdzie przedmiot można obejrzeć, oraz gdzie i kiedy odbędzie się fizyczna aukcja. Fizyczna, ponieważ przedmioty będą licytowane według obecnie obowiązujących przepisów, a serwis ma za zadanie usprawnić dostęp do licytacji komorniczych, a co za tym idzie, przyspieszyć upłynnianie przejętego mienia.

Dla użytkownika przystąpienie do aukcji będzie wiązało się z podaniem numeru dowodu osobistego oraz numeru PESEL. W systemie będzie można zadeklarować maksymalną kwotę, jaką bylibyśmy gotowi zapłacić za dany przedmiot. Na razie trudno powiedzieć, w jaki sposób zorganizowana będzie dostawa, ale prawdopodobnie trzeba się liczyć z koniecznością kontaktu z odpowiednią kancelarią w przypadku, gdy to my zadeklarujemy największą kwotę za dany przedmiot.

Nie będzie to więc tak wygodne narzędzie jak zwykły serwis aukcyjny, ale przynajmniej odnajdywanie aukcji komorniczych będzie dzięki niemu dużo prostsze.

Zdjęcie: Financial Times photos

podobne treści