news

Kosmiczne reality show?

Wraz z pierwszym samolotem do komercyjnych lotów w kosmos, odżyły emocje związane z podróżami w kosmiczną przestrzeń. Postanowił to wykorzystać pewien australijski artysta, który oszukał cały świat rzekomymi planami telewizyjnego Reality Show o astronautach. Rzekomo jednym z jego jurorów miał być sam Steven Hawking.

Telewizyjne osiągnięcia Jonathana Nolana do tej pory ograniczały się wyłącznie do filmu dokumentalnego o spisku 11 września. Mimo to udało mu się przekonać inwestorów, by przekazali miliony dolarów na jego projekt o nazwie Starwalker TV. Twierdził nawet, że wykupił już dwa miejsca w rosyjskiej rakiecie Sojuz, przeznaczone dla finalistów  konkursu. Do tego publikował informacje prasowe, pochodzące z agencji PR, która, jak się teraz okazało, nigdy z nim nie współpracowała. Sam Steven Hawking również zaprzeczył, by kiedykolwiek miał coś wspólnego z projektem.

Dziś strona internetowa projektu zniknęła, a były pracownik Nolana twierdzi, że ten nie wypłacił mu należnej pensji. Nie zadziwia to, że nie brakuje na tym świecie szaleńców i oszustów. Zaskakuje jednak, jak łatwo jest im zmylić tak wielu. [Gizmodo.com, Sydney Morning Herald]

podobne treści