grynews

Korporacje paintballowe

Udziałowcy dużych korporacji zatrudniających setki i tysiące pracowników, zrozumieli, że aby organizm korporacyjny dobrze funkcjonował trzeba go od czasu do czasu przewietrzyć. Tak zaczęły się wyjazdy integracyjne dla pracowników. Poza przyjemnością związaną z  wypadem w plener i oderwaniem się od biurka taki wyjazd pozytywnie wpływa na szereg aspektów. Pozwalał poznać pracownika z innej strony, bardziej prywatnej, nieskrępowanej biurowym rytuałem.Pracownicy po takich wyjazdach wracają może nie do końca wypoczęci, ale na pewno bardziej zintegrowani. Szef bierze udział we wszystkich aktywnościach na równi z pracownikami. Daje to poczucie partnerstwa i przynajmniej pozornie zaciera bariery, które w siedzibie firmy są nie do przeskoczenia.

Na wyjazdach integracyjnych organizatorzy oferują cały szereg atrakcji i zabaw. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zabawy oparte na rywalizacji.
Jedną z takich aktywności jest paintball. Biega się po terenie w specjalnych kombinezonach z karabinem w ręku i strzela do przeciwników kulkami z kolorową farbą. Wrażenie jest takie jakby było się na wojnie, tylko tu nikomu nie dzieje się krzywda, poza moralną, kiedy np. szef działu dostanie kulką w tyłek od podwładnego.

Zawody paintballowe odbywają się ciekawych miejscach. Jedna z takich imprez miała miejsce na terenie czynnego zakładu naprawy taboru kolejowego. To 12h terenu z tysiącami wagonów, cystern i lokomotyw. Przedzieranie się pomiędzy rzędami wagonów przypomina  filmową scenę:  padają strzały a kule świszczą i uderzają w metalowe ściany kontenerów.
Asortyment do gier paintballowych niesłychanie się wzbogacił na przestrzeni ostatnich lat. Można zgromadzić ekwipunek jak na prawdziwą wojnę, tylko bez ostrej amunicji. Maski, rękawice, granaty i świece dymne to tylko kilka przykładów paintballowego ekwipunku.

Podczas gry w paintball pracownik nie może zapominać, że znajduje się pod stałą obserwacją. Sprawdzianowi podlega jego umiejętność działania w grupie, zdolności przywódcze, łatwość przystosowania się i wiele innych cech. To wiedza na podstawie której szef może awansować lub zwalniać swoich pracowników. Należy też pamiętać: pomimo że przełożony bawi się z nami jak równy z równym, nie zniesie porażki i lepiej dać mu wygrać.

podobne treści

 • baba

  co to są koproracje?

 • Fagaszmalym

  koproracja – odżywianie się odchodami (kałem). U niektórych organizmów (np. krowieńczak, żuk gnojowy) jest naturalnym sposobem odżywiania się, ponieważ kał zawiera dużo częściowo tylko strawionego pożywienia.

 • KuglarzSnow

  dać wygrać szefowi ? to oznaka braku charakteru

 • a

  nie polecam paintballa. kulki moga pozostawic na ciele rany – podobne do krwiakow. jak dostaniesz z bliska, farba albo plastik nawet moze dostac sie pod skore. ta tak mialem. na prawde wole gokarty :-)

 • qwe