biznes

Korea Times: Samsung rozważa porzucenie Androida

Android ma wiele zalet. Ma też jedną wadę, która najwyraźniej coraz bardziej denerwuje Samsunga. Jest nią pewna zależność od Google. Jak donosi Korea Times, firma zastanawia się nad jej zerwaniem.

Koreański dziennik, powołując się na jednego z kierowników firmy, który zastrzegł sobie anonimowość, twierdzi, że Samsung rozważa całkowite porzucenie Androida. Zastąpić miałby go autorski system Tizen, rozwijany między innymi właśnie przez Samsunga. Według rozmówcy Korea Times, powodem, dla którego Samsung rozważa ten krok, jest zbyt duża zależność od platformy Google.

„Jeśli nie masz własnego ekosystemu, nie masz przyszłości. Tizen nie jest platformą, która została opracowana do tego, by obsługiwać tylko urządzenia mobilne,” miał stwierdzić anonimowy przedstawiciel Samsunga.

Jeśli jednak Samsung zdecyduje się na taki krok, zmiana będzie raczej na pewno rozłożona w czasie. Na razie poligonem doświadczalnym koreańskiej firmy jest rynek indyjski, na którym wypuszczane są urządzenia Samsunga z serii Z, działające właśnie pod kontrolą systemu Tizen.

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści