newssmartfony

Korea Times: Samsung może wypuścić nowe smartfony z Windowsem Phone 8.1

Choć koreański gigant nigdy nie wyróżniał się szczególnym przywiązaniem do mobilnego systemu Microsoftu, wygląda na to, że pragnie użyć go jako karty przetargowej w swym najnowszym sporze sądowym z Redmond. Jego rodzimy serwis The Korea Times donosi, że Samsung rozpoczął testy garści nowych smartfonów z Windowsem Phone 8.1, które mogą trafić na rynek pod warunkiem osiągnięcia porozumienia w sprawie opłat za patenty Microsoftu.

Zdaniem dziennika, całe przedsięwzięcie jest wciąż dość świeże i obejmuje jedynie sprawdzenie stabilności OS-u na obecnej generacji smartfonów firmy, pracujących pod kontrolą Androida. Paradoksalnie, to właśnie ten system przesądzi o losie potencjalnych urządzeń Samsunga z WP. Gwoli przypomnienia, pod koniec zeszłego roku Microsoft oskarżył koreańskiego giganta o brak terminowych opłat za licencje na technologie wykorzystywane w jego gadżetach z Androidem. Co oczywiste, amerykański kolos skierował sprawę do sądu, gdzie domagał się odszkodowania za zwłokę w regulowaniu wszelkich należności. W odpowiedzi, Samsung podważył treść umowy, stwierdzając, że utraciła ona ważności w dniu przejęcia przez MS działu mobilnego Nokii.

Według Korea Times, jeżeli obu firmom uda się załagodzić powstały konflikt i dojść do jakiegokolwiek formalnego porozumienia, jeszcze w tym roku Samsung wypuści na rynek garść smartfonów z flagową platformą Microsoftu. Póki co nie wiadomo czy będą to nowe, autonomiczne gadżety dedykowane temu systemowi, czy też dodatkowe wersje jej kolejnych urządzeń z Androidem. Co ciekawe, niewykluczone, że aparaty te będą pracować pod kontrolą nadchodzącego Windowsa 10.

Negocjacje wciąż trwają i zdaje się, że obydwie strony mają w nich sporo do ugrania. Samsung – jeden problem z głowy w obliczu wyraźnych spadków sprzedaży oraz zmniejszenie swej zależności od Google, zaś Microsoft – możliwość pozyskania partnera, które wspomoże go w kolejnej próbie rywalizacji z Androidem i iOS. Warto więc po prostu się dogadać.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści