film

Kontynuacja Godzilli w przygotowaniach

Studia Warner Bros. i Legendary Pictures spotkały się ze sporą dawką sceptycyzmu ze strony zagorzałych fanów, jednak po zarobieniu ponad 90 milionów dolarów minionego weekendu firmy mają podstawy do tego, co planowały już wcześniej, czyli do stworzenia sequela Godzilli. Studia potwierdziły już tą informację.

Jon Jashni, prezes Legendary rozmawiał z dziennikarzami Variety na premierze filmu:

To upewnia nas w naszym podejściu do tematu. Nie można spodziewać się lepszej sytuacji niż ta, w której ludzie oczekiwali na zawód, a zostali zachwyceni. Wszystko mieści się w tym ekosystemie i zaczyna funkcjonować na własny rachunek.

Godzilla zarobiła w ubiegły weekend około 103 miliony poza granicami Stanów Zjednoczonych, więc produkcja, która pochłonęła 160 milionów dolarów zwróciła się całkowicie po dwóch dniach. Nie dziw, że studia zdecydowały się na dalszą współpracę przy kolejnej części.

Mimo tego, Jashni nie ukrywa, że zasadą stało się już to, iż przy próbie stworzenia filmu o genetycznie zmodyfikowanej jaszczurce pojawiają się głosy niezadowolenia i ogromna niepewność, wywodzące się jeszcze z ostro krytykowanej wersji Sony z 1998 roku.

Naszym wstępnym celem było przebrandowanie i zdobycie swojego miejsca w stylu Tiffany’ego [najbardziej znany producent biżuterii na świecie]. Teraz staramy się zrobić miejsce na weekendowe wyniki.

Zarobki mogą się tylko powiększyć, gdyż 13 czerwca film trafi do Chin, a później do Japonii, gdzie jednak prawa do dystrybucji filmu posiada lokalny dystrybutor, Toho.

Kiedy zobaczymy Godzillę 2 w kinach? Nie wiadomo, ale można się spodziewać, że jako kura znosząca złote jajko, film nie jest wcale tak odległymi planami, a więcej dowiemy się już wkrótce.

podobne treści