grynewsWiadomości promowane

Konsola OUYA trafiła do sklepów

Trochę trzeba było na ten dzień poczekać, ale wreszcie nadszedł. Od dziś każdy może kupić egzemplarz konsoli OUYA.

Prawie rok po zebraniu ośmiu milionów dolarów na opracowanie opartej na Androidzie otwartej konsoli, OUYA trafiła dziś na półki sklepowe w Stanach, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Przez internet zamówić ją można na całym świecie w cenie 99 dolarów lub 99 funtów. W zastawie znajduje się konsola oraz jeden kontroler, a dodatkowy pad kosztuje niecałe 50 dolarów. Na początek OUYA oferuje 178 tytułów w swojej bibliotece, które można wypróbować za darmo.

Pierwsze opinie na temat nowej konsoli były różne. Użytkownicy, którzy wsparli projekt na Kickstarterze otrzymali swoje egzemplarze już jakiś czas temu. Głównymi problemami, na jakie się uskarżali, była „ociężałość” systemu oraz słaba jakość wykonania pada. Ponieważ pierwsi użytkownicy byli jednocześnie testerami konsoli, firma obiecała usunąć zgłaszane przez nich problemy przed komercyjnym debiutem platformy. Sama data premiery również została przesunięta o kilka tygodni.

W najgorszej sytuacji znajduje się jednak część osób, którzy wsparli zeszłoroczną kampanię na Kickstarterze, ale do teraz nie otrzymali swoich egzemplarzy. OUYA przeprasza za tę sytuację i wyjaśnia, że zdarzyło się tak z winy partnera odpowiedzialnego za dystrybucję, który otrzymał konsole w maju i do tej pory nie zdążył jeszcze rozesłać wszystkich zestawów.

Miejmy nadzieję, że pomimo początkowych zgrzytów, otwarta konsola okaże się sukcesem. Szkoda byłoby gdyby OUYA Inc. zmarnowało pokładane w nich zaufanie internautów.

podobne treści