news

Konrad Zdzierak obrabował banki w Ohio przebrany za Murzyna

Policja aresztowała czarnego mężczyznę w związku z serią napadów na bank
w Ohio. 6 z 7 kasjerów obecnych przy zdarzeniach potwierdziło na posterunku policji, że to on dokonał przestępstwa.
Tymczasem prawdziwy złodziej był z pochodzenia Polakiem.

30-latek z Florydy, Konrad Zdzierak, zwrócił się do firmy z Hollywood SPFXMasks, która produkuje niezwykle realistyczne maski. Kupił maskę czarnego mężczyzny nazywaną „The Player” i parę czarnych nakładek na dłonie. Podał się za producenta filmowego, w rzeczywistości miał bardzo nieartystyczne zamiary.

Zdzierak obrabował w kwietniu kilka banków w Ohio. Naoczni świadkowie skłonni byli jednak przysiąc, że napaści dokonał czarny mężczyzna, ponieważ filmowa maska jest niezwykle realistyczna, do tego znalazł się człowiek, którego twarz ją przypomina. Aresztowany niesłusznie człowiek został na zdjęciu z kamery bezpieczeństwa zidentyfikowany nawet przez własną matkę.

Czarny Amerykanin przebywał w areszcie do chwili, gdy na ratunek przyszła mu dziewczyna Zdzieraka. Znalazła maskę oraz pieniądze i zawiadomiła policję. Prawdziwy przestępca został aresztowany i w ubiegłym tygodniu przyznał się do winy przed sądem.

Rusty Slusser, właściciel SPFXMasks, powiedział: „Cieszymy się, że nasze maski są takie realistyczne, ale nie jesteśmy dumni z tego, że zaczęli ich używać przestępcy”.

Inna maska SPFXMasks została użyta w listopadzie przez młodego Azjatę, który wszedł na pokład kanadyjskiego samolotu przebrany za staruszka rasy białej.

Maski kosztują od 600 do 1200 dolarów. [LAT]

podobne treści

 • Anonim

  Polak + Czarny = Złodziej Wszechczasów

  Temat sprzed pół roku, nie widzicie jakie kotlety wykopujecie? W ten sposób wszystkie newsy będą tak co rok wypływać. :)

 • Piotr Próchnicki

  NO i laska go sprzedala, pewnie byla amerykanką bo polka przytulila by pieniadze i uciekla.

 • odyn008

  super wiecej takich ludzi krasc ile popadnie inaczej czlowiek niczego sie nie dorobi

 • rmill

  trafne nazwisko gościa