news

Konkurs Razer – wyniki

Poznajcie wyniki konkursu, w którym wygrać mogliście: mysz Spectre, klawiatura Marauder i słuchawki Banshee z serii StarCraft II firmy Razer.

Jesteśmy mile zaskoczeni ilością nadesłanych prac. Zdecydowana większość odpowiedzi na pytanie:

Jaki czwarty gadżet (niekoniecznie elektroniczny) powinien znaleźć się w zestawie StarCraft II i w jakiej grze byłby ci najbardziej pomocny?
(StarCraft odpada)

brzmiała: podkładka pod mysz, również firmy Razer. Nieco mniej popularne były monitory, podgrzewane kubki i ekspresy do kawy, wygodne fotele, komputery i różnego rodzaju okulary. Najciekawszym wymienionym przez Was gadżetem, który był najbliżej podium była „fazowa” replika hełmu z Battlefielda. Nagrody widoczne powyżej w konkursie Gizmodo Polska wygrali:

1. Mysz Spectre – Wycior 7
2. Klawiatura Marauder – Nadesico
3. Słuchawki Banshee – NaviRetlav

#1 Modulator czynności życiowych (fizjologicznych)

Zjawiskowy zestaw
starcraft II wydaję się niemalże kompletny, jednak brakuje w nim
pewnego bardzo ważnego elementu. Jest nim oczywiście modulator czynności
życiowych. Modulator taki emitował by substancję wonne i za
pośrednictwem receptorów blokował by połączenia nerwowe odpowiedzialne
za potrzebę snu (zastępując ją potrzebą save-owania), korzystania z
toalety (w zamian za to powodując niepohamowaną chęć zregenerowania HP).
W wersji pro modulator również przypisywał by całą świadomość światu
wirtualnemu, i powodował by zainicjowanie procesu fotosyntezy na linii
gracz – monitor.

Myślę że było by wieeeelu graczy zainteresowanych tym urządzeniem :)

Mi
osobiście urządzenie to było by przydatne w graniu w GTA I, gdyż NIGDY
nie udało mi się tej gry przejść. Ciągle jestem w pierwszym mieście, i
nie wiem co zrobić dalej. Nawet przycisk Turbo na obudowie nie pomaga,
może mam demo?

#2 Hełm Dowodzenia Krasnoludów

Gadżetem, który najlepiej pasowałby do prawdziwego nolife’a spędzającego całe życie przy Neverwinter Nights byłby hełm tak wyprofilowany, aby idealnie nachodziły na niego słuchawki Banshee i który byłby podpinany do skroni gracza.

Dzięki zamontowanym w kasku czujnikom i wyświetlaczowi na wprost oczu, byłby on w stanie nie tylko inaczej dostrzegać między innymi smoki i lochy gry, której system został oparty na silniku Dungeons&Dragons, lecz również używając jedynie myśli i wzroku rzucać czary (w życiu wielu Poszukiwaczy Przygód tak ważne) i i używać przedmiotów (w tym ze skrótów klawiszowych).

Poza tą cechą, hełm będzie zapewniać kompleksowy przegląd wszystkich cech postaci (również dzięki Rozszerzonej Rzeczywistości), a dzięki widocznemu trzeciemu wymiarowi, jeszcze bardziej ożywimy naszego Krasnoludzkiego Mistrza Broni.

#3 Podkładka pod mysz z logiem Starcraft 2 i ściągawką skrótów klawiszowych do tej gry oraz opcjonalnym wbudowanym podświetleniem LED na bokach.

Uw podkładka zdecydowanie przyda się przy każdej grze wymagającej myszki, np. w nadchodzącym Diablo 3 lub Crysis 2 w którego aktualnie gram.

Zastosowanie podświetlenia podkładki znacząco podniesie komfort gry, gdyż kątem oka będziemy widzieli gdzie kończy i zaczyna nasza „przestrzeń robocza”. Dodatkowo podświetlenie pomoże wszystkim tym którzy nie mają podświetlanej klawiatury , rozjaśni biurko oraz będzie się ładnie prezentowało, np. w kolorze niebieskim.

Od strony technicznej , wystarczy zamontować 4 diody LED na rogach, na zasilanie spokojnie wystarczą 2x AAA które można umieścić w gąbce pod nadgarstkiem.A oto „szybki koncept” do tego opis (bez uwzględnienia tabeli skrótów):

Wszystkim Czytelnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, firmie Razer za ufundowanie nagród dla naszych Czytelników, a zwycięzcom gratulujemy.

Redakcja Gizmodo Polska

podobne treści

  • Maciej Siek

    Gratulacje!

  • wycior7

    Haha :)

  • dynioo0

    no dobiliscie mnie troche;] juz mogliscie nie pisac, ze bylo blisko;p tuz za podium to te najbardziej rozczarowujace miejsce;] mimo wszystko dzieki za docenienie ;]