news

Koniec z prośbami o pieniądze, Wikipedia uzbierała wystarczająco na 2012 rok

Nie zobaczymy już „apeli” o przekazywanie pieniędzy na Wikipedię – Fundacja Wikimedia uzbierała 20 milionów dolarów potrzebnych do utrzymania infrastruktury serwisu w 2012 roku.

Wiele osób narzekało na wyświetlające się od paru miesięcy prośby o wspieranie Wikipedii pieniędzmi. Wielkie banery przesłaniały sporą część strony i zawierały zdjęcie Jimmy’ego Walesa, założyciela Wikipedii, lub innych pracowników Fundacji. Apele szybko stały się obiektem żartów internautów i doczekały się wielu przeróbek.

Jednak najważniejsza rzecz, cel tych reklam, został osiągnięty. Wikipedia ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapewnić nam dostęp do bazy milionów artykułów do końca tego roku. Zasadą Wikipedii jest zbieranie funduszy tylko wtedy, kiedy są potrzebne, Fundacja nigdy nie zbiera ich na zaś. A więc pod koniec roku spodziewajmy się kolejnych próśb o datki.

Pochwalcie się, ile przekazaliście na Wikipedię? W końcu jest to piąta najchętniej oglądana strona na świecie! [Daily Tech]

podobne treści

 • sebastianp

  5zł

 • b2138467

  100,- bo raz sie zyje a wiki pomogla mi wiele razy i sam mam tam kilka artykulow wlasnej roboty

 • kolodziejnorbert

  Od dwóch lat przekazuje procent z podatku na wikipedię, i mam wrażenie, że to chyba jedyne rozsądnie wydane pieniądze z moich podatków…

 • kosinski.michal

  50 pln
  @kolodziejnorbert jak można przekazać 1% podatku na wikipedię?