news

Koniec targów CeBIT

Odbywające się w Hanowerze od roku 1970 targi CeBIT są jedną z najstarszych imprez branżowych tego typu. A właściwie były, ponieważ ich organizator, Deutsche Messe AG, poinformował, że nie będą one kontynuowane.

Tym samym anulowano zaplanowane na czerwiec przeszłego roku targi. Powodem stojącym za tym krokiem, ma być coraz mniejsze zainteresowanie targami zarówno ze strony wystawców, jak i odwiedzających. A to może być szczególnie bolesne w przypadku targów IT, które swego czasu należały do największych na świecie.

Jednak od kilkunastu lat coraz mniej ludzi odwiedzało przestrzeń wystawową, a to z kolei oznaczało, że coraz mniej wystawców chciało pokazywać tam swoje najnowsze produkty. Nie pomogło nawet tegoroczna restrukturyzacja targów. W rezultacie Deutsche Messe AG zadecydowało o zamknięciu targów w takiej formie.

Zaprzestanie organizacji targów CeBIT nie oznacza jednak, że technologia zniknie na zawsze z mapy hanowerskich targów. Wręcz przeciwnie. Element technologiczny, nadal poz nazwą CeBIT, stanie się elementem targów Hanover Messe, organizowanych przez tę samą firmę. Nie zmienia to jednak faktu, że jedna z najstarszych imprez branżowych na świecie odchodzi właśnie do lamusa.

Zdjęcie: Flickr/Gunnar Wrobel

podobne treści