news

Koniec problemów z prezentacją w niewielkim pomieszczeniu

Panasonic zaprezentował nowy projektor PT-ST10 typu „short throw” o krótkim dystansie projekcji. Zastosowane w nim rozwiązania, pozwalające na oszczędne gospodarowanie przestrzenią, otworzą wiele nowych lokalizacji na korzyści płynące z projekcji. Zaawansowana funkcjonalność projektora zapewnia elastyczność niezbędną do obsłużenia wielu różnych aplikacji i zajęć edukacyjnych.

Model PT-ST10 oferuje jasność 2800 lumenów i krótki współczynnik rzutu, wynoszący 0,5:1. Pozwala to pokonać istotne ograniczenia przestrzenne w salach lekcyjnych i zminimalizować wymagany dystans między ścianą a projektorem. Możliwość pracy z niewielkiej odległości sprawia, że PT-ST10 jest idealnym uzupełnieniem tablic suchościernych. 
Magdalena Przasnyska, Sales & Marketing Manager odpowiedzialna za kategorię projektorów powiedziała: „Widzimy, że w wielu salach lekcyjnych, w których projekcja jest wymagana, nie zawsze jest możliwość ustawienia standardowego sprzętu projekcyjnego. Nasz nowy model potrafi wyświetlić 80-calowy obraz z odległości zaledwie 82 cm. Tym samym pokonuje ograniczenia przestrzenne małych pomieszczeń, oferując znakomite doznania audio-wizualne. Oznacza to, że brak przestrzeni nie musi już być przeszkodą dla nauki.”
Projektor ma rozmiary teczki A4, a przy wadze wynoszącej zaledwie 3,1 kg, jest bardzo mobilny. Pomimo niewielkich gabarytów, PT-ST10 oferuje szereg funkcji pomocnych w nauce z wykorzystaniem materiałów audio-wideo. Wyposażono go w tryby wyświetlania na tablicy suchościernej i tradycyjnej, dzięki czemu może pracować w salach, w których nie zainstalowano ekranów.  Funkcja inteligentnego zarządzania zasilaniem pozwala korzystać z urządzenia nawet w miejscach o niestabilnych parametrach elektrycznych, natomiast funkcja Daylight View Basic gwarantuje czytelne obrazy w jasno oświetlonych pomieszczeniach.
PT-ST10 wyróżnia się niskim poborem prądu – zaledwie 0,4W*1 w trybie eko-uśpienia i 15W w normalnym trybie uśpienia. Jest także funkcja bezpośredniego wyłączenia, która umożliwia natychmiastowe odcięcie od źródła zasilania. 
Uzupełnienie gamy modeli o PT-ST10 wzmacnia ofertę marki Panasonic dla sektora edukacyjnego. Inne rozwiązania Panasonic dla edukacji to m.in. małe, przenośne jednostki i projektory współpracujące z tablicami interaktywnymi, a także potężne produkty o wysokiej jasności, przeznaczone do sal wykładowych i audytoriów.
Po więcej informacji zapraszamy na panasonic.net/avc/projector/index.html
Projektor Panasonic PT-ST10 będzie dostępny od września 2010 r. w sugerowanej cenie 4499 PLN netto. 

podobne treści