news

Koniec mody na Facebooka

Wielu użytkowników Facebooka postanawia się wymiksować z portalu​ – wystarczy sprawdzić to w podpowiedziach wyszukiwania Google.

Kiedy wpiszemy do wyszukiwarki Google po angielsku frazę „Jak mogę…?”, wśród sugestii pokazuje się pytanie „Jak mogę usunąć mój profil z Facebooka?”. Oznacza to, że zdanie jest ostatnio coraz częściej wybierane przez Internautów korzystających z Google. Trend rezygnowania z korzystania z Facebooka ma związek z obawami, że serwis nie chroni należycie danych osobowych. Wpisując „How to delete my Facebook account?” otrzymujemy prawie 43 miliony wyników wyszukiwania.

Fala krytyki wobec Facebooka rozpoczęła się w grudniu, gdy nowe ustawienia prywatności w serwisie doprowadziły do tego, że większość informacji na profilach została upubliczniona wszystkim Internautom, nawet niezalogowanym. Ustawienia można oczywiście zmienić, ale nigdy jeszcze opcje domyślne nie były tak słabo zorientowane na ochronę danych użytkowników.

Dopiero ostatnio jednak pojawiły się nawoływania do usuwania kont na Facebooku. Wiele osób uważa, że portal nie jest już „cool”. Wiele nigdy tak nie uważało. Z drugiej strony, serwis ma już blisko pół miliarda użytkowników, czyli 40% Internautów na świecie! Jeśli moda na Facebooka jest w odwrocie, ten odwrót długo potrwa.

Wyniki wyszukiwania po polsku odnoszą się na razie do innego portalu:
#!#photo2#!#
[Guardian]

podobne treści

  • dsda

    „How to d”, a nie samo „How to”. Dlatego jak usunąć konto z fb może nie być aż takie popularne jak to jest przedstawiane tutaj, a szkoda.