internet

Komunikator Allo w tarapatach?

Google ma na tyle ugruntowaną pozycję, że nie musi bać się pojedynczych porażek. Można nawet powiedzieć, że w ciągu lat zamknęło więcej usług, niż inne firmy uruchomiły. Wygląda na to, że uruchomiony niedawno komunikator Allo, może podzielić ich los.

Po raz pierwszy o komunikatorze przygotowywanym przez Google usłyszeliśmy podczas ubiegłorocznej konferencji Google I/O, a Mountain View publiczne zaprezentowało go we wrześniu. Zdobył on wtedy pewną popularność, w dużej części dzięki temu, że wbudowano w niego inteligentnego asystenta. Wygląda jednak na to, że nie wystarczy by utrzymać się na rynku komunikatorów zdominowanym przez potężną konkurencję. A przynajmniej tak można wnioskować na podstawie statystyk popularności.

Jak podaje portal Android Police, komunikator Allo bardzo szybko traci użytkowników. Jeszcze dwa miesiące temu znajdował się on w pierwszej dwusetce najpopularniejszych darmowych aplikacji, teraz nie znajdziemy go już nawet w pierwszej pięćsetce. Jest oczywiście za wcześnie by wnioskować, że na tej podstawie Google już niebawem zdecyduje się zamknąć ten projekt, ale nie wróży to Allo najlepiej.

Ilustracja: Flickr/iphonedigital

podobne treści