naukanews

Komiks edukacyjny, który niesie ostatnią nadzieję gospodarce światowej

USA od kilkudziesięciu lat stanowią lokomotywę gospodarki światowej,
więc perturbacje ekonomiczne w tym kraju odczuwamy wszyscy. Ostatnimi
czasy znów można się było o tym przekonać. Niektórzy sądzą, że za podupadanie amerykańskiej myśli technicznej i innych gałęzi gospodarki należy winić błędy systemu edukacji.

Jako dowód można przytoczyć sondaż przeprowadzony przez Kalifornijską Akademię Nauk przeprowadzony w 2009 roku. Tylko 53 procent Amerykanów wiedziało, ile czasu trwa okrążenie Słońca przez Ziemię, zaledwie 59 procent ma pewność, że praludzie nie żyli w epoce dinozaurów, zaś 47 procent potrafi powiedzieć, ile powierzchni Ziemi zajmują morza i oceany. Tylko co piąta osoba potrafiła dobrze odpowiedzieć na wszystkie trzy pytania!

Dlatego niejaki James Lu Dunbar postanowił zacząć od podstaw. Narysował komiksy „Bang! The Universe in Verse” o powstawaniu Wszechświata i „It’s Alive” o początkach życia na Ziemi i udostępnił je za darmo na licencji Creative Commons. Oldskulowa metoda przekazu bardzo przemawia do wyobraźni i jest nadzieja, że pomoże w nadrabianiu braków. [Bad Astronomy]

podobne treści

  • tyrumhgdszrtre

    no akurat znaleziono odciski stop starsze niz dinozaury wiec nie wiem czy autor newsa zna prawidłową odpowiedz na wszystkie pytania.