designnews

Kolejny kuchenny gadżet, bez którego znakomicie się obywaliśmy

Regularnie donosimy o usiłowaniach specjalistów od wzornictwa, by
ułatwić nam pracę w kuchni za pomocą coraz to wymyślniejszych gadżetów. Niektóre
całkiem interesujące, inne po prostu śmieszne. Zdecydujcie, do
której kategorii należy ta nowość.

Miarka Portion składa się z łyżki pokazującej kilka objętości (to już było) oraz – uwaga! – rączki w kształcie lejka, która także jest miarką. Trudno sobie wyobrazić napełnienie czegoś podobnego substancją, którą chcemy odmierzyć, nawet jeśli gotujemy na trzeźwo. Jeszcze trudniej byłoby miarkę oczyścić, na przykład ze stopionego masła albo majonezu.

Cena wynalazku wynosi 8 dolarów, czyli nie jest nawet wygórowana, ale coś mi mówi, że na kuchenną rewolucję się nie zanosi. [ThinkGeek]

podobne treści

 • gacek

  lepsze miarki są na vat19 dot com

 • anty-piwnicka

  „Miarka Portion Dkłada[…]”
  Co to znaczy „dkłada”? :)

  „[…]oraz – uwaga! – rączki[…]”
  Znaki interpunkcyjne, które z założenia kończą zdanie, a mają być użyte w środku zdania (co oczywiste – nie kończąc go), zamieszcza się w nawiasie, „szanowna” Anno. :) Tak więc ten zapis winien wyglądać tak:
  „[…]oraz – uwaga(!) – rączki[…]”

  „Jeszcze trudniej byłoby miarkę oczyścić, na przykład ze stopionego masła albo majonezu.”
  Oj Piwnicka… Piszesz o nowinkach technicznych, a nie znasz takich podstawowych przyrządów kuchennych, jak np. to: http://mnz.pl/wp-content/uploads/2011/09/1601_BabyOno_1227532253.jpg
  Szczotek do mycia butelek, które z łatwością poradziłyby sobie z zastygłym masłem czy majonezem w tej rurce, używa się od całych dziesięcioleci. Za młoda jesteś, czy po prostu nierozgarnięta, że umycie czegoś takiego stwarza problem, z którym twoja główka nie może sobie poradzić? :)

 • jtpg208

  Do anty-piwnicka. Z szacunkiem i bez obrażania kogokolwiek. Nie każdy musi się na garach znać. Tak jak nie każdy internauta zna .net!
  Jeśli już zwracać uwagę to w sposób kulturalny, nie chamski. Jak ktoś chce chamstwo pokazywać to do sejmu na wiejską.

 • anty-piwnicka

  @jtpg208: „Nie każdy musi się na garach znać.”

  Wybacz, ale kobieta chyba powinna, prawda? Tym bardziej, jeśli podejmuje temat gadżetów kuchennych. Poza tym, co to za kobieta, która nie ma pojęciu o istnieniu szczoteczek do butelek? :) No tak – zapomniałem, że w aktualnych czasach baby mają dwie lewe do wszystkiego, a pobyt w kuchni im urąga. :) Szkoda tylko, że w temacie, w którym próbuje się realizować (płodzenie tych dennych informacji), także jest beznadziejna.

 • dip34

  do @anty-piwnicka

  Chłopie (a może nie?), nudny jesteś. twoja obsesja na punkcie „Piwnickiej” kwalifikuje się do porządnej terapii. Znajdź dobrego lekarza, weź kilka tabletek, a może po prostu zacznij czytać ambitniejsze(wg ciebie) blogi!
  Czy jest tu jakiś moderator??!! proponuję zbanować trolla

 • anty-piwnicka

  @dip34
  Masz coś konkretniejszego oprócz „nudny jesteś”, „proponuję zbanować”? Człowieku, generalnie podczas dyskusji, ludzie wymieniają się argumentami. Masz jakiś, czy po prostu coś ci się nie podoba, a twoja mała mózgownica, nie potrafi tego nawet nazwać? :) Taki z ciebie gamoń, że dajesz się wyprowadzić z równowagi kontrargumentami? No cóż, skoro jesteś tępy i nie potrafisz w racjonalny sposób obronić swoich dennych wynurzeń pt. „nie każdy musi znać się na garach”, to po prostu nie dyskutuj, tłumoku! :P

 • brak_maila

  Popieram anty-piwnicka.
  Autorka popełnia masę kolokwialnych błędów stylistycznych, a na dodatek każdy jej post wygląda jakby był owocem czterogodzinnego myślenia i zastanawiania się nad ułożeniem zdań. Już pomijam fakt, że pisze o takich pierdach, że w Fakcie nie łapią się jeszcze na takie desperackie podmioty. Dziękuję, dobranoc.