biznesnewsWiadomości promowane

Kolejny Campus Google powstanie w Warszawie

Podczas wczorajszych rocznicowych obchodów działo się wiele, ale z naszego punktu widzenia najważniejsza jest chyba deklaracja Erica Schmidta, który zapowiedział, że już w przyszłym roku jego firma planuje otworzyć w Warszawie Google Campus.

Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google, przyleciał wczoraj do Warszawy, aby wziąć udział w gali nagród Solidarności na Zamku Królewskim i, przede wszystkim, omówić w KPRM temat utworzenia w Polsce trzeciego na świecie Campusu Google.

Campusy Google to ośrodki, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorców w realizacji ich pomysłów. Przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy mentorów oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google. Do tej pory na całym świecie otwarto tylko dwa takie ośrodki – w Londynie, oraz w Tel Awiwie. Kolejny zostanie otwarty już w przyszłym roku w Warszawie.

Na razie nie wiadomo jeszcze gdzie powstanie budynek mieszczący warszawski Campus Google, ale można spodziewać się, że będzie porównywalny do pozostałych campusów, które mają około 20 tysięcy metrów kwadratowych. Rocznie odbywa się w nich około tysiąca spotkań i konferencji, a w samym Londynie w 2012 roku zarejestrowało się ponad 20 tysięcy członków.

Jak stwierdził wczoraj dyrektor wykonawczy Google:

„Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.”

Zdjęcie: Flickr/jdlasica

podobne treści