biznes

Kolejne opóźnienie Virgin Galactic

Wygląda na to, że start pierwszego komercyjnego lotu Virgin Galactic znowu się opóźni.

Planowany na „koniec roku 2014” pierwszy lot statku Virgin Galactic z pasażerami na pokładzie nie dojdzie do skutku. Z wywiadu, jakiego Richard Branson udzielił w ubiegłym tygodniu wynika, że pierwszy komercyjny start przełożono na marzec przyszłego roku.

„Klienci nie mogą się doczekać lotu, ale wiedzą też, że polecimy kiedy będziemy gotowi,” potwierdza CEO Virgin Galactic George Whitesides. „Oczywiście, że chcemy by stało się to jak najszybciej, ale nie możemy tego niepotrzebnie przyspieszać.”

Według Bransona, który wraz z rodziną ma jako pierwszy pasażer polecieć statkiem SpaceShipTwo, dodatkowy czas potrzebny jest do tego, by przeprowadzić kolejne loty testowe i dopiąć wszystkie przygotowania do przyjęcia pierwszych klientów.

Biorąc pod uwagę fakt, że kiedy Virgin Galactic zaczynało sprzedawać bilety na loty w kosmos szacowano, że pierwszy pasażerski lot odbędzie się w 2011 roku, kilkumiesięczne opóźnienie nie wydaje się czymś istotnym. Zwłaszcza, że jeśli płaci się 250 tysięcy dolarów za bilet raczej chciałoby się mieć pewność, że przeżyje się taką wycieczkę.

podobne treści