newssmartfony

Kolejne doniesienia o Sony LT30p Mint

Redakcja serwisu Mobile-Review jakimś sposobem dorwała się do nowego high-endowego smartfona ze stajni SonyLT30p o kodowej nazwie„Mint”, którego pierwszą oficjalną prezentację zaplanowano (podobno – nie jest to potwierdzona informacja) na 29 sierpnia tego roku, czyli w przeddzień otwarcia berlińskich targów IFA 2012.

Pierwszy wyciek specyfikacji tego tajemniczego urządzenia miał miejsce już niemal trzy tygodnie temu, kiedy – w związku otrzymaniem przez nie certyfikatu Bluetoothpojawiło się ono na łamach serwisu Bluetooth SIG. Trzeba przyznać, że większość z opublikowanych wówczas informacji w pełni pokrywa się (z jednym dość dużym wyjątkiem – o tym dalej) z rezultatami testów Mobile-Review. Urządzenie dysponuje wydajnym, dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 o częstotliwości taktowania 1,5GHz  1GB-em RAM-u, dwiema – 13mpix (1080p) ileś-mpix (720p) – kamerkami ze wsparciem dla technologii MHL, slotem na karty microSD (I microSIM), modułem NFC, microUSB I 16GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich z autorską nakładką Sony. Czyli zupełnie przyzwoicie.

Co do wspomnianego, dość ciekawego wyjątku – według Mobile Review LT30p posiada, nie jak wcześniej oczekiwano – 4,6-calowy, a jedynie 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 720×1280 pikseli. Nie mam jednak co do tego zbytniego przekonania – ze zdjęć wynika, że jest wręcz odwrotnie, a przekątna wyświetlacza “Mint” może zbliżyć się nawet do 4,8-cala (4,6 brzmi chyba najbardziej sensownie). No, ale cóż, zobaczymy. Co jeszcze? Redakcja serwisu donosi, że smartfon jest nieco mniejszy od Xperii S i nie dysponuje przesadną ilością przycisków sprzętowych (niemniej, te, które w nim jednak zamontowano, umieszczono w dość dziwnym miejscu – na dole, z prawej strony jego obudowy). To tyle z rzeczy najciekawszych. Poniżej spora galeria fotografii z Mobile-Review.

[mobile review via slashgear]

podobne treści