biznesgry

Kolejna generacja konsoli Microsoftu pojawi się w 2020

Nie tylko Sony zastanawia się nad następcą swojej obecnej konsoli. Takie same prace prowadzone są w Redmond.

Od premier obecnej generacji konsol minęło już trochę czasu. W przypadku Xboxa One mówimy już o pięciu latach, ponieważ trafiła ona do sklepów jesienią 2013 roku.

Niestety Xbox One już w dniu premiery wypadał trochę blado w porównaniu do obecnych na rynku komputerów dla graczy. Zmieniło się to trochę wraz z pojawieniem się modelu One X, ale w żadnym wypadku nie jest on kolejną generacją konsoli Microsoftu.

A nad nią, jak donosi serwis Thurrott, powołując się na anonimowe źródła, trwają już prace. Ma się ona ukrywać w całej linii produktów, określanych zbiorczo jako projekt Scarlett. Niestety na razie nie wiadomo dokładnie, dlaczego konsola nie jest rozwijana jako osobny produkt, ale można podejrzewać, że Microsoft chciałby zbudować wokół nowej generacji swojego sprzętu cały ekosystem rozrywkowy wykorzystujący na przykład zestawy VR czy gogle HoloLens, dlatego myśli już o tym na obecnym etapie prac.

Jeśli chodzi o przewidywaną datę premiery nowej konsoli Microsoftu, to w tym kontekście pojawia
się rok 2020. Wygląda więc na to, że możemy spodziewać się kolejnej odsłony zaciętej walki pomiędzy Microsoftem a Sony, które będzie chciało w podobnym czasie wypuścić swoją konsolę kolejnej generacji.

Zdjęcie: Flickr/PeterWood

podobne treści