naukanews

Kobiety nie lubią uśmiechających się mężczyzn

Naukowcy przeprowadzili arcyciekawe badanie, z którego wnioski powinni
wyciągnąć wszyscy starający się znaleźć druga połówkę. Okazuje się, że
między płciami jest wielka różnica związana z „robieniem pierwszego
wrażenia”, a panowie powinni pamiętać, by nie pokazywać zębów.

Badacze z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej poprosili tysiąc dorosłych osób o ocenę atrakcyjności jednostek płci przeciwnej widocznych na zdjęciu. Kobiety uznały za atrakcyjnych panów, którzy wyglądali na silnych, dumnych i mieli ręce podniesione do góry (w geście zwycięstwa). Najmniej pociągający okazali się mężczyźni, na których twarzach widniał uśmiech! Kobiety wolały nawet panów nadąsanych lub zawstydzonych.

W przypadku mężczyzn było dokładnie odwrotnie. Podobały im się kobiety uśmiechnięte i radosne, a panie sprawiające wrażenie dumnych i silnych otrzymywały najniższe oceny.

Naukowcy przypominają o innych badaniach, z których wynika, że uśmiech jest uznawany za przejaw kobiecości, delikatności i uległości. U mężczyzn oznacza więc słabość, tymczasem większość pań szuka w mężczyźnie silnego oparcia.

Teorię należy jak najprędzej przetestować, zbliżając się do upatrzonej niewiasty z ponurym wyrazem twarzy i podniesionymi rękami (można powtarzać w myślach „Wygrałem walkę”). Jeśli to działa, sprawa nie jest jeszcze wygrana – pierwsze wrażenie to tylko pierwsze wrażenie. [Good]

podobne treści

 • czesiek

  hehe :) kobiety…. żeby wzbudzić jej zainteresowanie trzeba zwyczajnie ją olać;) bo jak się starasz to ma cię gdzieś.

 • c777

  Fantastyczna końcówka tekstu ^^

 • fg

  a ja jem tego samego banana już drugi raz

 • hhh

  @fg, daj kawałek :|