news

Kobiety największym zagrożeniem przy drodze, nie na drodze

Dlaczego w lecie mężczyźni mają znacznie więcej wypadków? Według brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Sheilas’
Wheels, zeszłego lata mężczyźni zgłosili 16,4 procent więcej wypadków niż w innych porach roku. Ubezpieczyciel wysnuł z tego wniosek, że w lecie faceci wpatrują się w kobiety odziane w kuse spódniczki, zamiast obserwować sytuację na drodze. Wypadek gotowy.

Inna statystyka: w ciągu ostatnich pięciu lat 25 procent kierowców miało wypadek lub niebezpieczną sytuację na drodze właśnie w lecie. Podobną deklarację składa tylko 17 procent pań za kółkiem.

Psycholog Donna Dawson potwierdza na łamach dziennika „The Daily Telegraph” ten – wydawałoby się daleko idący – wniosek:

Mężczyźni są wzrokowcami, więc takie bodźce, jak piękne kobiety przechadzające się po chodniku, mogą szybko odwrócić ich uwagę od sytuacji na drodze i bieżącego zadania.

Pani Dawson wspomina też o testosteronie, który ma skłaniać mężczyzn do bardziej agresywnych zachowań, szczególnie, gdy są zamknięci w małym pudełku – samochodzie.

Nie wydaje się wam, że wniosek jest zbyt daleko idący? Zbyt małe powiązanie przyczynowo-skutkowe między  zwiększoną liczbą wypadków oraz ich rzekomym powodem? Dodam, że firma  Sheilas’
Wheels specjalizuje się w sprzedawaniu polis ubezpieczeniowych kobietom. [Jezebel, Daily Telegraph, zdjęcie: Roman White/Shutterstock.com]

podobne treści

 • SPIERDALAJ

  fajna dziewczyna na jakiej autostradzie ona DAJE się zatrzymać? i czy ona jest TANIA czy może nina ?

 • damn

  Pojezdzij troche z rodzicami po autostradzie – lub pochodz, bo pewnie nie macie auta – i zobacz jak wyglada prawdziwa dzi… XD

 • stary_jebaka

  ladna blondi

 • zabadu

  „i czy ona jest TANIA czy może nina”

  To jest zwykła dziewczyna, która prosi by ktoś ją podwiózł.

  Te z branży są zwykle brzydsze i wyraźnie różnią się od zwykłych dziewcząt.